Додаткова підтримка енергетики України й новий пакет оборонної допомоги: Зеленський зустрівся з очільницею МЗС Німеччини

Головною метою візиту Анналени Бербок є заходи щодо забезпечення та захисту постачання електроенергії, води та тепла для населення на тлі ймовірних російських атак по інфраструктурі

Про це повідомили німецке видання ZDF.

Голова МЗС Німеччини Анналена Бербок відвідує Україну вчетверте з часу початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Бербок прибула до столиці України в понеділок вранці з візитом, який спочатку тримався в таємниці з міркувань безпеки.

За тиждень до Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку цей візит, ймовірно, також має на меті висловити знак солідарності.

Оскільки повітряний простір над Україною все ще закритий, Бербок прибула з Польщі до Києва спеціальним потягом вночі, як ведеться для політичних візитів високого рівня. На пероні міністерку зустрів і привітав посол Німеччини Мартін Єгер.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що Україна розраховує на допомогу Німеччини у зміцненні протиповітряної оборони.

"Підтвердив прагнення України якнайшвидше отримати ракети Taurus. Важливо також максимально захистити українські міста й цивільну інфраструктуру. Розраховуємо на допомогу Німеччини у зміцненні системи ППО", - написав прем'єр.

Допомога Україні для підготовки до зими

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на спільній пресконференції з українським колегою Дмитром Кулебою заявила про виділення 21 мільйона доларів для того, щоб допомогти Україні підготувати енергосистему до можливих обстрілів РФ узимку.

"Ми підтримуємо Україну в її підготовці до зими та збільшуємо ще раз невідкладну гуманітарну допомогу в обсязі 20 млн євро, що означає, що лише цього року наша гуманітарна допомога сягає 380 млн євро. Ми підтримуємо Україну в її обороні проти російської агресії економічно, зброєю і гуманітарно. З 22 млрд євро Німеччина є другим донором України у світі", – заявила Бербок.

Вона зазначила, що Росія зменшила атаки на інфраструктуру України влітку, тому що РФ заощаджує ракети на зиму: "Той час, коли буде більш боляче".

Зеленський зустрівся з очільницею МЗС Німеччини

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із міністеркою закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Анналеною Бербок.

"Цінуємо надзвичайно вагому німецьку підтримку для України. Особливо вдячні за новий пакет оборонної допомоги для нашої держави та загалом справді лідерський внесок у посилення протиповітряної оборони України", - написав український лідер.

Під час зустрічі вони обговорили оборонну взаємодію, захист цивільного населення в Україні, європейську інтеграцію, а також енергетику, яка залишається мішенню для російського терору.

Бербок обіцяє підтримку Україні на шляху до ЄС

Після прибуття Бербок пообіцяла Україні подальшу підтримку на шляху до Європейського Союзу, але також наполягла на подальших зусиллях з проведення реформ, наприклад, для боротьби з корупцією. 

За словами Бербок, Україна "також захищає свободу всіх нас. Так само як Україна ставить себе перед нами, вона також може покластися на нас" - наприклад, що Німеччина буде рішуче підтримувати Україну на шляху до Європейського Союзу.

Пізніше Анналена Бербок заявила, що Київ може розраховувати на підтримку Берліна на цьому шляху, оскільки Німеччина переконана, що "розширення ЄС є необхідним геополітичним наслідком війни Росії".

Заяву міністерки наводить пресслужба Міністерства закордонних справ Німеччини, повідомляє "Європейська правда".

"Під градом бомб, перед обличчям російських танків Україна впевнено і рішуче стала на шлях до Європейського Союзу. З величезною мужністю і рішучістю Україна також захищає свободу кожного з нас", – сказала Бербок.

У відомстві зазначають, що у центрі уваги візиту Бербок будуть заходи щодо забезпечення та захисту постачання електроенергії, води та тепла для населення, особливо наступної зими, на тлі ймовірних російських атак по інфраструктурі.

Чорнобиль може стати символом чистої енергетики

Згідно з повідомленням міністерства закордонних справ Німеччини, країни хочуть ще тісніше співпрацювати в майбутньому: у переході на відновлювані джерела енергії, поступовій відмові від вугілля, стабільній роботі електромереж та енергоефективному житловому будівництві, зазначили в МЗС.

Зокрема, було обговорено доцільність будівництва вітрової електростанції в Чорнобильській зоні. 

"Територія, що постраждала від ядерної аварії майже сорок років тому, може таким чином стати для Києва символом чистої та дружньої до клімату енергетики із зеленою електроенергією в розпал російської агресивної війни проти України", – йдеться у повідомленні.

Викрадення Росією українських дітей та доля постраждалих сімей також стануть важливими темами візиту Бербок.