"Гроші на ЗСУ!" На вході до мерій Києва та Одеси пройшли мітинги проти надмірних витрат на "бруківку"

У суботу, 16 вересня 2023 року, під будівлями міських адміністрацій Києва та Одеси зібралися протестувальники з вимогами до влади закласти в бюджет кошти на потреби армії, а не на "найновішу бруківку й найкращі клумби"

Про мітинг у Києві інформує hromadske.

Зазначається, що організатори анонсували цю акцію напередодні, 11 вересня. Вони прив'язали мітинг до голосування Київради за бюджет на 2024 рік, яке планують провести в жовтні. 

Понад 100 активних мітингувальників вийшли до будівлі з плакатами із закликами, наприклад, "Турнікети та дрони, а не стадіони", "Плачу податки на перемогу, а не бруківку", "Ремонт почекає", "Нема сечі терпіти цю корупцію" тощо.

Учасники акції протесту вигукували: "Гроші на ЗСУ!"

Крім того, один з активістів на знак протесту вирішив розлити червону фарбу на табличку "КМДА". Ним виявився засновник благодійного фонду "Обійми" Роман Абрашин. 

Абрашин розповів, що він волонтер, і кожен збір коштів з часом закривається все важче і важче. І, мовляв, у ньому породило злість те, як саме КМДА розподіляє видатки під час війни.

"Сталося те, що сталося. Це вилилося в дію. Просто вийти з плакатом мені було недостатньо. З плакатом ми прийшли і пішли, а фарба більш психологічний вплив має", — пояснив він.

Після свого вчинку він ще пів години перебував на акції, після чого до нього підійшли правоохоронці та повели його у будівлю КМВА. Активіст ствурджує, що у будівлі стояли інші поліціянти, які були "негативно налаштовані» та «чинили психологічний тиск". Він зазначив, що йому заборонили користуватися телефоном, а ще правоохоронці нібито хотіли прочитати його листування.

Правоохоронці склали два адміністративні протоколи: за статтею 152 (за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері доброустрою населених пунктів, а також правил доброустрою територій населених пунктів) та статтею 173 (дрібне хуліганство).

За першою статтею передбачене покарання у вигляді штрафу від 340 до 1360 гривень, а за другою — штраф від 51 до 119 гривень, громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, виправні роботи на строк від одного до двох місяців або перебування під вартою до 15 діб.

За словами громадського активіста, судове засідання у його справі відбудеться, скоріш за все, у середу, 20 вересня.

Зокрема, цього ж дня аналогічний мітинг пройшов під будівлею міської адміністрації у Одесі. Про це повідомляє "Думська". 

Зазначається, що для участі у мітингу зібралось близько тисячі городян. 

Одесити співали гімн України, скандували "Все для перемоги", "Гроші на ЗСУ - життя військових" і "Громадський контроль бюджетних витрат", а також, опустившись на коліна, вшанували пам'ять загиблих на фронті захисників України хвилиною мовчання.

Фото: dumskaya


Фото: dumskaya

Ініціаторка протесту — відома одеська волонтерка Катерина Ножевнікова, яка першою вийшла на одиночний пікет через оголошення тендеру на ремонт Київського суду за 31 млн. гривень, закликала учасників заходу не піддаватися на дії можливих провокаторів, які можуть спробувати зіпсувати головну ідею протесту — скасувати тендери, що є не на часі.

Фото: dumskaya

 

"Я розумію, що владі ми не дуже подобаємося, тому що гроші люблять тишу, а ми тут із вами влаштували галас, — зазначила Катерина Ножевнікова. — Ми не збираємося змінювати владу. Зараз війна, і про це взагалі не йдеться. Ми тут - щоб нагадати цій владі, що від їхніх дій і від того, на що вони витрачають кожну копійку, залежить життя наших захисників. Я думаю, що коли поруч із тобою танк, а в тебе в руці ялинка — це не сильно допоможе".

Учасники акцій обіцяють, що не припинять їх, доки влада не передивиться свою позицію. Наразі мільйонні тендери на непотрібні під час війни речі продовжують оголошувати, а усе необхідне для захисників закупають волонтери, родичі військових та усі небайдужі, які донатять іноді останні гроші на перемогу України, вважають одесити.