Імунітет від коронавірусу після вакцинації тримається щонайменше рік, - дослідження
Дослідження стверджують, що вакцинація утворює В-клітини пам'яті коронавірусу, які на відміну від антитіл, що виробляє імунна система, містяться в кістковому мозку та не зникають за кілька місяців після хвороби. Відтак, науковці радять вакцинацію навіть тим, хто перехворів на COVID-19
Згідно з двома новими дослідженнями, опублікованими в The Nature та BioRxiv, імунітет до коронавірусу може зберігатися щонайменше 12 місяців, а можливо навіть і все життя, пише The New York Times.
В обох дослідженнях проаналізовано стан людей, у яких рік тому був діагностований коронавірус. Виявилося, що клітини, що зберігають пам’ять вірусу, знаходяться в кістковому мозку і можуть виробляти антитіла при необхідності. Більше того, В-клітини пам'яті продовжують циркулювати та посилюватися протягом 12 місяців після первинного зараження.
"Дослідження підтверджують, що імунітет, який людина отримує після зараження коронавірусом або вакцинації, ймовірно, залишиться довгостроковим", - сказав Скотт Хенслі, імунолог з Університету Пенсільванії.
"Причина, по якій ми знову заражаємось коронавірусом протягом життя, більше пов'язана з мутаціями вірусу, ніж з тривалістю імунітету", - додав Хенслі.
Мішель Нузенцвейг, одна з керівників дослідження, стверджує, що В-клітини пам'яті, які утворюються після зараження коронавірусом і посилюються вакцинацією, настільки потужні, що запобігають зараженню новими варіантами вірусу. Це означає, що люди, які були інфіковані та згодом щеплені, матимуть довгострокову імунну відповідь. Швидше за все, їм навіть не буде потрібно повторна вакцинація протягом усього життя. Тому нове дослідження підтверджує необхідність вакцинації навіть для тих, хто вже захворів на кавід.
Для вивчення В-клітин пам'яті, специфічних для коронавірусу, дослідники проводили аналіз крові у 77 інфікованих людей кожні три місяці після зараження кавід. Рівень антитіл у цих людей падав через чотири місяці після зараження і продовжував знижуватися. Деякі вчені трактують це як ознаку зниження імунітету, але насправді це природна реакція, адже якби кров зберігала велику кількість антитіл до кожного вірусу, з яким зіткнувся організм, кров швидко перетворилася б на густий слиз.
Після зараження рівень антитіл падає, але В-клітини пам'яті залишаються в кістковому мозку, і вони готові атакувати вірус, коли організм знову зустріне його.
Коли група дослідників отримала зразки кісткового мозку у 19 людей через сім місяців після зараження, було виявлено, що 15 з них мали В-клітини пам'яті, а четверо - ні. Вважається, що деякі люди виробляють недостатньо В-клітин пам'яті, щоб згодом їх можна було зберігати в кістковому мозку.
- Актуальне
- Важливе