
Суд заарештував підозрюваних у справі про постачання ЗСУ 120 тис. бракованих снарядів
Шевченківський районний суд Києва ухвалив тримати під вартою усіх чотирьох фігурантів справи про постачання ЗСУ понад 120 тисяч бракованих мінометних снарядів без можливості внесення застави
Про це повідомляють Центр протидії корупції та Суспільне.
"Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва Володимир Бугіль задовольнив клопотання слідчого СБУ та застосував до екскерівника одного з військових представництв Міноборони Михайла Шкуренка та очільника групи контролю Юрія Яреська запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативної застави", - йдеться у повідомленні.
Гендиректору оборонного заводу на Дніпровщині Леоніду Шиману, у закритому форматі, суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави до 27 червня.
У четвер, 1 травня, на відкритому засіданні розглядалося обрання запобіжного заходу першому заступнику Шимана, Олексію Кириченку. Його адвокат заявив про відвід судді через порушення при розподілі суддів, що, на його думку, свідчить про упередженість.
"Я вважаю, що ці всі обставини є очевидним проявом упередженості та обвинувального ухилу поруч з грубим порушенням визначення складу суду, щодо розслідування клопотання, яке вочевидь призведуть до скасування будь-якого судового рішення. Відтак, я прошу задовольнити заяву про відвід", - сказав адвокат.
Проте прокурори заперечили, і суд відхилив клопотання, вирішивши провести засідання в закритому режимі. У підсумку, Кириченку обрали запобіжний захід - тримання під вартою до 27 червня без права застави.
Що відомо про справу
За даними слідства, у 2024 році керівництво оборонного заводу на Дніпровщині уклало договір на понад 11 млрд грн із Державним агентством оборонних закупівель на виробництво 120-мм мінометних пострілів для ЗСУ.
Експертиза показала, що у вибухових зарядах використовувалася суміш порохів, що непридатна до 120-мм мінометних пострілів. Це призвело до нестабільної роботи заряду. Також капсули-запалювачі мали дефекти, що спричиняло осічки.
Підозрювані не зупинили виробництво, прагнучи отримати прибуток із держзамовлення.
"Посадовці військового представництва, залучені до схеми, не здійснили належного контролю якості й внесли неправдиві дані у звітність", - зазначили в Центрі протидії корупції.
У результаті ЗСУ отримали понад 120 тисяч непридатних мін, які були відкликані з фронту, що завдало суттєвої шкоди боєздатності Сил оборони.
- 29 квітня Служба безпеки України спільно з Міноборони затримало керівників оборонного заводу на Дніпровщині, які організували постачання неякісних мінометних снарядів на фронт
- Актуальне
- Важливе










