
"Називай мене Клас Баєр" – трилер про справжнє чудовисько
Письменниця Юлія Чернінька про свій новий роман "Називай мене Клас Баєр", який вийшов друком у Видавництві Старого Лева, та про те, що надихає на роботу
Щойно у ВСЛ вийшов ваш третій роман. Це третя ваша книжка за рік. Як вдається так плідно працювати? Що надихає?
Я відверто скажу, що не вірю в музу. Звісно, може бути відповідний настрій до написання. Але загалом це копітка робота й самодисципліна, результатом яких є задоволення від написаного. У наші буремні часи письмо дає мені полегшення, вивільнення тривоги і, звісно, радість від того, що комусь це потрібно.
Ваш новий роман "Називай мене Клас Баєр" – драматичний трилер. Не будемо спойлерити, але головні героїні книжки – українські біженки. Чому саме біженки?
Від початку воєнних дій я недовго мешкала з малолітнім сином за кордоном. Дуже швидко повернулася, бо відчула, що моє місце на Батьківщині, а перебування за кордоном приносить лише ще більше занепокоєння та гіркоту. Але мені довелося побачити картину тимчасового прихистку зсередини. Спілкувалася з різними біженцями та місцевими. Звісно, це надихнуло на більшість описів та діалогів, які є у романі. Тут є про діаметрально різне сприйняття війни у різних людей. Про біль, розпач і, звісно, про любов.
Дія вашого попереднього роману "Спадок на кістках" розгортається на тлі реальної трагедії, яка сталася в Україні у 1941 році. Чи будуть історичні алюзії в новому романі?
Так. Мені дуже подобається, коли історія розгортається у двох часових просторах. Коли сьогодення є наслідком минулого. Люблю, щоб читач розумів, чому сталося так, а не інакше. У романі "Називай мене Клас Баєр" описано дитинство одного з головних героїв, що минало у польському містечку Катовіце на початку вісімдесятих. Про підпільну роботу антикомуністичних діячів і спецслужби, які знали усе. Про те, як дитинство в таких реаліях вплинуло на подальшу долю головного героя, що в дорослому віці перетворився, вибачте, на справжнє чудовисько.
Яку книжку з останніх прочитаних вами могли б порадити нашим читачам?
"Ловець повітряних зміїв" Халеда Госсейні. Роман настільки пронизливий та щемкий, що надовго залишиться у серці. Це історія про війну в Афганістані та дорослішання двох хлопчиків.



- Актуальне
- Важливе
























