"Щоб стабілізувати ринок". Індія заявила, що купувала нафту в Росії на прохання США
Індія купувала нафту в Росії з 2022 року, оскільки вона була дешевою та доступною, і зробила це на прохання США, щоб зберегти низькі світові ціни на нафту
Про це заявив міністр закордонних справ Індії С. Джайшанкар, — пише Bloomberg.
"У той час США спеціально звернулися до Індії з проханням купити російську нафту, щоб стабілізувати ринок нафти", – сказав Джайшанкар, — Я купую нафту, виходячи з вартості та наявності".
Індійський високопосадовець розкритикував санкції США проти Росії. Він визнав, що на той час Індія стала основним покупцем. "Не вдаваймо, що тут залучений якийсь великий принцип, – сказав він. - Я не думаю, що робити з цього святотатство справді виправдано".
"На той момент значна частина нафти, доступної на ринку, надходила з Росії, оскільки європейці скуповували близькосхідну нафту, яка була нашим традиційним постачальником, – сказав Джайшанкар. - Обставини підштовхнули нас у певному напрямку".
Водночас у травні Індія відхилила пропозицію Росії щодо продажу скрапленого природного газу (СПГ), який підпадає під санкції США, попри дефіцит, спричинений напруженістю на Близькому Сході.
- Актуальне
- Важливе