
Український ПЕН закликав адміністрацію США поновити роботу "Голосу Америки" та "Радіо Свобода"
Український ПЕН опублікував заяву, в якій наголосив, що людство приречене, якщо інформацію створюватимуть і поширюватимуть алгоритми, а не команди професійних журналістів
Заяву оприлюднили на сайті Українського ПЕН.
У ній наголосили, що могли б очікувати, що мовлення "Радіо Свободи", "Голосу Америки" чи інших медіа, відданих цінностям правди та демократії, припинить Росія чи інша тоталітарна держава. Однак в Українському ПЕН "не могли припустити, що це рішення надійде від уряду Сполучених Штатів – країни, яка десятиліттями щонайменше декларативно засвідчувала відданість демократії та свободі".
"У нашій частині світу "Радіо Свобода" та "Голос Америки" десятиліттями підтримували найвищі стандарти журналістики, проводячи ретельну репортажну, глибинну аналітичну та відважну розслідувальну роботу. Ці медіа служили щитом проти корупції, маніпуляцій інформацією та авторитарних спроб придушення демократії. І ось тепер цього щита немає. Якщо в новому світі, на порозі якого ми стоїмо, інформацію створюватимуть і поширюватимуть алгоритми, а не команди професійних журналістів, відданих стандартам неупередженості, то ми як людство приречені", - зазначили в заяві Українського ПЕН.
Підписанти закликали адміністрацію США негайно поновити роботу згаданих редакцій.
Заяву підписали президент PEN Володимир Єрмоленко, письменниця та перекладачка Ярина Груша, письменники Олександр Михед, Андрій Любка, Артем Чапай, Лесик Панасюк, Андрій Курков, літературознавиці Тамара Гундарова, Богдана Романцова, правозахисник Максим Буткевич, очільниця Українського інституту книги Олександра Коваль, правозахисниця, нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук,
поетеси Ія Ківа, Юлія Мусаковська, письменниця та режисерка Ірина Цілик, журналіст Алім Алієв.
- Президент США Дональд Трамп у п'ятницю, 14 березня 2025 року, підписав указ про скорочення семи незалежних федеральних агенцій.
- Актуальне
- Важливе









