
Жіноча премія за художню літературу у Великій Британії оголосила короткий список
Британська премія Women’s prize for fiction визначила шортліст, до якого увійшли шість творів письменниць, що по-різному висвітлюють важливість людських стосунків
Про це повідомляє The Guardian.
Women’s prize for fiction (Жіноча премія за художню літературу) обрала шість творів, авторки яких номіновані на нагороду і претендують на приз у розмірі 30 тис. фунтів стерлінгів. Як зазначила письменниця і голова журі Кіт де Ваал, усі вони по-різному демонструють "важливість людських стосунків".
"Що дивує й бадьорить, так це бачити стільки гумору, нюансів і легкості, використаних цими романістками, щоб пролити світло на складні концепції", - поділилась вона.
У короткому списку премії опинилися:
- Міранда Джулай, "Усі четверо" (All Fours);
- Елізабет Страут, "Розкажи мені все" (Tell Me Everything);
- Нуссейба Юніс, "Фундаментально" (Fundamentally);
- Яель ван дер Вуден, "Сховище" (The Safekeep);
- Арія Абер, "Хороша дівчинка" (Good Girl);
- Санам Махлуджі, "Перси" (The Persians).
Роман "Усі четверо" Міранди Джулай розповідає про 45-річну художницю, яка планує вирушити в подорож у США. Проте замість цього вона вирішує оселитися в номері мотелю неподалік від дому, де вона починає платонічний роман з молодшим чоловіком.
Дебютний роман нідерландської письменниці Яель ван дер Вуден "Сховище", який увійшов до шортліста торішньої Букерівської премії, також підкорив журі жіночої премії. Сімейна драма Ван дер Вуден, дія якої розгортається в післявоєнних Нідерландах, була високо оцінена рецензентом Guardian Рейчел Зайфферт за те, як авторка "вправно створює та підтримує атмосферу й у кінцевому підсумку створює захопливу історію".
"Фундаментально" Нуссейби Юніс розповідає про вченого, який погоджується на роботу в ООН в Іраку та має завдання реабілітувати жінок ІДІЛ.
"Хороша дівчинка" Арії Абер - це історії дорослішання про Нілу, доньку афганських біженців, яка росте в Берліні. "Хороша дівчинка" — це те, що потрібно прочитати про складність афганської сексуальності, сім’ї, сорому, бідності та влади", — написала Діна Наєрі в Guardian.
"Перси" Санам Махлуджі - історія багатьох поколінь про п’ятьох жінок із колись відомої іранської родини. "Махлуджі пише з мудрістю та впевненістю, які рідко можна зустріти в дебюті, а її різкі спостереження жартівливі та гострі", — написала Джоанна Кеннон у своєму огляді Guardian.
Цього року премія приймала на розгляд романи, написані англійською мовою та опубліковані у Великій Британії в період з 1 квітня 2024 року по 31 березня 2025 року. Переможицю буде оголошено 12 червня.
- Актуальне
- Важливе













