Лауреатами міжнародної премії "Найхоробріша жінка" стали Юлія Паєвська та кореспондентка Еспресо в Польщі Б'янка Залевська

6 березня, 2023 понедiлок
20:40

США оголосили лауреатів премії "Найхоробріша жінка" 2023 року, серед яких - українська парамедикиня та ветеранка Юлія "Тайра" Паєвська і польська журналістка Б'янка Залевська, яка співпрацює з Еспресо

Зміст

Список лауреатів оприлюднив Держдепартамент США.

"Юлія "Тайра" Паєвська продемонструвала надзвичайну моральну та фізичну мужність, захищаючи Україну від безжальної російської агресії. Вона надавала медичну допомогу учасникам Революції Гідності в Україні у 2013 році, а як керівник волонтерського загону парамедиків "Ангели Тайри" проводила тактичну медичну підготовку на передовій Донбасу з 2014 по 2018 рік. Пані Паєвська відома своєю роботою з таємної зйомки та вивезення відеозаписів, які документують звірства, скоєні російськими військами в Маріуполі. Російські військові затримали пані Паєвську 16 березня, коли вона намагалася евакуювати жінок і дітей з Маріуполя до Запоріжжя, попри її явний статус некомбатанта. Під час тримісячного ув'язнення пані Паєвська жила в крихітній камері з 22 іншими жінками, схудла на 20 фунтів (понад 9 кг - ред.) і пережила тортури та побиття. Крім того, кремлівські пропагандисти брехливо обмовили її на міжнародному рівні як фашистку та воєнного злочинця. Проте пані Паєвська відмовилася замовкнути і після свого звільнення переконливо виступає за українську демократію та незалежність як удома, так і за кордоном", - йдеться у характеристиці Держдепу США.

На фото: Юлія Тайра Паєвська

Журналістку Б'янку Залевську відзначили за документування агресії РФ в Україні, захист українського народу з ризиком для власного життя та сприяння в інтеграції українських біженців.

"Б'янка Залевська – польський гуманітарій і журналіст, яка самовіддано документувала російську агресію в Україні з 2014 року та понад 10 років виступала на захист народу України. Вона пережила небезпечні для життя поранення, отримані під час обстрілу її прес-автомобіля російськими проксі-силами в Луганській області в 2014 році. Вона протистоїть кампаніям дезінформації та онлайн-погрозам, спрямованим особисто проти неї та її родини, а також ризику насильства та поранень під час її частої роботи в Україні. Як помітний прихильник інтеграції біженців з України, пані Залевська виступає як ведуча одного з найпопулярніших ранкових шоу в Польщі, одночасно збираючи історії біженців і документуючи докази воєнних злочинів, щоб надіслати їх польській владі. Перед лицем постійних загроз пані Залевська залишається безстрашною та продовжує приймати біженців з України, висвітлювати звірства Росії, правдиво та відповідально повідомляти інформацію з передової та особисто доставляти допомогу всередині України", - зазначає Держдеп США.

На фото: Б'янка Залевська

Премія Держсекретаря США IWOC (International Women of Courage Award - ред.) присуджується вже 17 років жінкам з усього світу, які продемонстрували виняткову мужність, силу та лідерство в захисті миру, справедливості, прав людини, гендерної справедливості та рівності, а також розширення прав і можливостей жінок і дівчат у всій їхній різноманітності – часто з великим особистим ризиком і жертвами.

У 2014 році цю нагороду отримала українська співачка та громадська діячка Руслана Лижичко.

З березня 2007 року Держдепартамент США відзначив нагородою IWOC понад 180 жінок з понад 80 країн. Дипломатичні представництва США за кордоном призначають одну сміливу жінку від відповідних приймаючих країн, а фіналістів відбирають і затверджують старші посадовці Держдепартаменту. Після церемонії IWOC лауреати візьмуть участь в особистому обміні за програмою International Visitor Leadership Program (IVLP), щоб зв'язатися з американськими колегами в містах США та зміцнити глобальні мережі жінок-лідерів.

Цьогорічна церемонія нагородження лауреатів відбудеться 8 березня в Білому домі. Її проведуть держсекретар США Ентоні Блінкен і перша леді Джилл Байден. На церемонії вручення премії IWOC 2023 року відзначать групу з 11 жінок із усього світу, які працюють, щоб побудувати світле майбутнє для всіх.

Церемонія транслюватиметься наживо на сайтах Білого дому whitehouse.gov/live та Держдепартаменту США state.gov.

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
9 червня
22:56
Ексклюзив
грицак
Я хочу помилятися, але ця війна надовго, - історик Грицак
22:50
Оновлено
Штурмовики полку імені Дмитра Коцюбайла зробили чонгарський дубль, марші смерті логістики на Крим окупанту дозволені виключно манівцями. Підсумки роботи Сил оборони 9 червня
22:30
безпілотник, дрон
РФ перейшла на нові відеочастоти на "Молніях", детектори можуть їх пропустити, — Флеш
22:25
Ексклюзив
Криза навколо Тайваню найімовірніше припаде на кінець осені, — політолог Саакян
22:13
Оновлено
Серія вибухів у Росії: у Підмосков'ї ліквідовано посадовця міноборони, у Москві — вибух авто, у Дагестані — підрив газопроводу
22:02
Усик
Чемпіон світу з боксу Усик увійшов до рейтингу найвпливовіших людей у спорті за версією TIME
21:58
Ексклюзив
паливна криза в Криму
Дефіцит продуктів, паніка, зірваний курортний сезон: нардеп Чийгоз про ситуацію в Криму
21:44
Ексклюзив
ДСНС провела масштабні відкриті навчання у Черкасах
ДСНС провела масштабні навчання у Черкасах і презентувала Мобільний центр безпілотних систем
21:04
Ексклюзив
Між півднем України та Кримом є дві больові точки для ворожої логістики, - Лакійчук
20:52
До Коаліції за повернення українських дітей приєдналася Боснія і Герцеговина, - Сибіга
20:13
Норвегія
Норвегія виділить близько 100 млн євро на морські дрони для України
20:11
Дональд Туск
Польща має бути присутня на переговорах щодо України, — Туск
20:01
OPINION
НМТ з математики. Нам треба не в Європу, а back to USSR?
20:00
Володимир Зеленський
Україна доведе кількість ударів до 600 дронів і ракет, щоб Росія відчула війну вдома, — Зеленський
19:49
Зеленський та Путін
Лист до Путіна мав конкретну мету і вона досягнута, — Зеленський на саміті NB-8
19:39
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Німеччина дасть 300 мільйонів євро на чеську "снарядну ініціативу" для України
19:27
Володимир Зеленський
Зеленський: Україна має бути в НАТО, Європа не може захистити себе без неї
19:09
Володимир Зеленський
Росія змінює курс українських дронів, щоб посварити Київ із союзниками, — Зеленський
19:00
Огляд
Термін згорає: чого слід чекати, якщо не оцифрувати трудову книжку до 10 червня
18:57
Ексклюзив
НМТ
"Бажано, щоб на такому рівні математику знали всі": Петро Чорноморець про те, що 70% завдань в НМТ з програми до 6 – 7 класу
18:57
PR
ВБФ "АТБ" та U-Hearts об’єдналися, аби допомогти притулкам для тварин у прифронтових областях
18:36
Оновлено
прапор Азербайджана
Азербайджан повідомив про загибель ще двох своїх громадян після ударів по суднах в Азовському морі
18:31
Оновлено
МКС, Міжнародний кримінальний суд
Головного прокурора МКС відсторонили від посади через звинувачення у домаганнях
18:13
Кандидат на посаду нового румунського прем'єра відмовився від українського громадянства
18:05
Фінляндія
Військовий літак РФ вторгся у повітряний простір Фінляндії — берегова охорона завершила розслідування
17:46
нерухомість оренда
Верховна Рада ухвалила закон про зниження податку на оренду житла та комерційної нерухомості
17:33
евакуація
На Донеччині розширюють зону обов’язкової евакуації
17:25
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ. 02.06.2026
Масований удар РФ по Україні 2 червня: 24 загиблих, понад 150 постраждалих
17:14
Латвія
Україна і Латвія уклали угоду Drone Deal щодо розвитку спільних оборонних спроможностей
17:01
OPINION
Стратегія розмитих дат: навіщо ворогу війна без фіналу
16:55
На фото: гелікоптер Apache
Біля Ормузької протоки впав американський вертоліт Apache: причини інциденту з'ясовують
16:55
біженці з України
У Німеччині різко зросла кількість українців призовного віку серед біженців
16:43
Оновлено
У Санкт-Петербурзі стався вибух на заводі "Арсенал", який виготовляє компоненти для ракет РФ. Загинули 4 особи
16:34
Оновлено
Верховна Рада, голосування
Рада ухвалила два закони зі списку Ukraine Facility, ще два не підтримала
16:27
Російський дрон влучив у Свято-Успенський храм у Межовій на Дніпровщині
Російський дрон влучив у Свято-Успенський храм у Межовій на Дніпровщині
16:19
Дорогу поряд з резиденцією Путіна на Валдаї затягнули антидроновими сітками
16:16
Румен Радев
У новому уряді Болгарії заявили про плани припинити постачання зброї Україні
15:53
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн
Обмеження щодо енергетики, фінансів, криптоторгівлі й рибальства: Урсула фон дер Ляєн презентувала 21-й пакет санкцій проти РФ
15:42
Нестор Шуфрич під час засідання суду, 4 березня 2026 року
Підозрюваний у держзраді нардеп Шуфрич дистанційно проголосував на засіданні комітету Верховної Ради
15:00
Олександр Прокудін
З тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося повернути ще трьох дітей
Більше новин