
Тайванська підтримка освіти: ще чотири львівські школи оновлюють кабінети інформатики
45 ноутбуків, 10 наборів робототехніки та проєктори з екранами тайванського виробництва від благодійного проєкту Leave no one behind partnership отримали гімназія "Євшан", ліцей "Сихівський", школа N 72, ліцей N46 Львівської міської ради
У гімназії "Євшан" навчається чимало дітей, які цікавляться технічною освітою. Це підтверджують високі рейтинги закладу освіти за результатами ЗНО – "2" місце у Львові та "7" в Україні. Випускники обирають технічні спеціальності, пов'язані з робототехнікою та ІТ-галуззю. Смоляк Ірина, навчає гімназистів інформатики та робототехніки. "Важко в сучасних умовах уявити викладання інформатики без техніки. Звичайно, вчитель може показувати щось на дошці чи на екрані, але поки дитина не зробить дію самостійно, то зрозуміти суть їй буде дуже важко. Тому у закладах освіти слід модернізовувати кабінети інформатики та створювати нові, додаткові", - пояснює вчителька.
Благодійна допомога від Тайваню - 10 нових сучасних комплектів робототехніки Arduino суттєво змінить ритм та якість навчання гімназистів.
"Досі ми навчалися за сімома наборами роботів, тепер їх стане більше, кожен учень зможе практично використовувати техніку. Працюючи з роботами, діти знають, що є певний мікрокомп'ютер, сенсори, датчики і з цього складається техніка. Маючи оцю базу знань, вивчати щось нове набагато легше", - наголошує Ірина Смоляк.
"Два місяці тому ми командою школи придумали програму, яка дозволяє споживачу налаштувати персональний туристичний тур у будь-якій точці світу. Цю ідею ми презентували на таборі підприємництва та інновацій. Тренери розповіли, як досягати мети у бізнесі. Звісно, такий досвід кожному згодиться", - ділиться враженнями старшокласниця Марія Гелета. Дуже приємно, що за участь у проєкті, нашій школі подарували комп’ютери, привезли їх та передали в користування учням".
Координаторка проєкту Leave no one behind partnership Уляна Пак розповіла, що у Львові вже відбулися 13 таборів підприємництва та інновацій. У них взяли участь учнівські команди із 43 львівських шкіл. Кожен заклад освіти отримає нове сучасне обладнання для уроків інформатики та технологій.
"Ще 9 львівських шкіл отримають техніку в межах підвищення кваліфікації вчителів інформатики. Освітяни пройшли піврічне навчання в УКУ і тепер можуть навчати не лише учнів, а й колег - вчителів. Ми ставили собі за мету творити спільноту вчителів інноваторів, а також зробити підлітків впевненими та спроможними започаткувати власну справу, сміливо реалізувати власні ідеї. Ми навчали їх діловим переговорам і це напевне найбільше подобається нашим учням", - зазначає Уляна Пак.
Проєкт інноваційної освіти та комп’ютеризації реалізує ГО "Всеукраїнський демократичний форум" за підтримки Тайваню та за сприяння Миколи Княжицького.
“Інтелект і критичне мислення дуже важливі, - наголошує при зустрічі із школярами народний депутат України Микола Княжицький, – адже країну можна захопити без зброї, влізши в мізки людей. Щоб не програти – треба тренувати свій інтелект та творчі здібності. Тайвань перебуває у схожій ситуації як Україна. Вони зберегли демократію по сусідству з авторитарним Китаєм. Завдяки передовому виробництву технологій, Тайвань отримує підтримку від світу. Це народ, який відчуває приблизно те саме, що й ми, українці. Тому вони нас підтримують та надали допомогу для модернізації освіти, інтелектуального розвитку нашої молоді. Щоб перемагати треба творчо та інноваційно діяти".
- Актуальне
- Важливе










