live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України впав до $234 млн

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України в жовтні 2016 року зменшився до $234 млн, що в 1,8 рази краще показника жовтня 2015 року

Про це повідомляє НБУ.

Основним чинником скорочення дефіциту стало повернення сальдо рахунку первинних доходів до позитивних значень після здійснення планових виплат відсотків за реструктуризованими єврооблігаціями у вересні.

При цьому наголошується, що експорт і імпорт товарів у сезонно скоригованому вираженні залишилися, в основному, незмінними порівняно з вереснем.

Нацбанк відзначає, що в жовтні традиційно збільшився експорт зернових, насамперед кукурудзи. Також зріс експорт цукру завдяки виходу на нові ринки збуту і підвищилися поставки газотурбінних двигунів в Індію та Росію.

Однак через тимчасові труднощі з постачанням сировини та проведення капітальних ремонтів окремими металургійними заводами в жовтні знизився експорт металургійної продукції. Також менше, ніж минулого місяця, був експорт олії за вирахуванням сезонного фактора.

За даними банку, продовжилося поступове зниження імпорту інвестиційного призначення. Зокрема другий місяць поспіль спостерігалося скорочення імпорту машин сільськогосподарського призначення через труднощі з реєстрацією сільськогосподарської техніки й активними її закупівлями в попередні періоди.

НБУ також відзначає, що чисті надходження за фінансовим рахунком у жовтні склали $311 млн, що в 4,4 рази гірше показника вересня.

Все по темі

новини партнерів

19 жовтня, 2017 четвер

18 жовтня, 2017 середа

18 жовтня, 2017 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати