live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

СБУ заспокоїла бізнес: силовики не приходитимуть через використання 1С


фото: its46.ru
Служба безпеки України не має наміру здійснювати раптові візити до приватних підприємців через використання ними програми 1С

Про це заявила заступник очільника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Вона зазначила, що програма 1С наразі є монополістом на ринку, а українські працівники використовують її вже багато років, тож бізнесу буде вкрай незручно переходити на інші продукти.

"Можу сказати, що приватного сектора це взагалі не стосується, ми не можемо впливати на приватний сектор, щось йому нав'язувати, ми можемо тільки рекомендувати звернути увагу на те, що дані, які виходять від ваших бізнес-структур, обробляються в РФ ", - наголосила Лапутіна.

За її словами, використання російських сервісів в умовах війни дійсно виглядає недоречно, однак це право приватного бізнесу, тож саме йому вирішувати - користатися цим продуктом чи ні.

"Рішення, яке впроваджено щодо 1С для державних структур передбачає, що цей фіскальний рік ми завершуємо в діючому режимі, тому що пройшли тендери. У наступному фіскальному році ця компанія не зможе брати участь в тендерах і відповідно працювати на цьому ринку", - пояснила Лапутіна.

Вона додала, що здійснення будь-якої оперативної або слідчої дії завжди здійснюється за рішенням суду.

"СБУ, насправді, не має жодних питань до приватного сектору, який працює на законних підставах і з питанням 1С ніхто ні до кого приходити не буде. Крім того, такі візити виглядали б абсурдним: ми повинні були б до кожного з'явитися, такого не буде, буде повністю дотриманий закон ", - підсумувала Лапутіна.

Все по темі: Блокування російських сайтів

новини партнерів

18 жовтня, 2017 середа

17 жовтня, 2017 вівторок

17 жовтня, 2017 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати