live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені знайшли батьківщину домашніх яблунь

Китайські й американські вчені встановили, що сучасні домашні яблуні на загал походять з Казахстану

З'ясувалося, що яблука з казахських степів поширювалися на схід і захід уздовж Великого шовкового шляху, пише The Guardian.

Яблука, які ми знаємо сьогодні, це різновиди виду Malus domestica. Давно відомо, що вони походять від виду дикого яблука з Центральної Азії. Однак уточнити місце, звідки розповсюдилась популяція домашніх яблук, вдалося тільки зараз.

Дослідники з США та Китаю аналізували генетичні дані 117 різних сортів яблуні, які належали до 24 видів. Порівнюючи геноми різних сортів і характеристики їх плодів, команда змогла відновити еволюційну історію плода.

"Наші дослідження - це перший аналіз геномного рівня, який присвячений еволюційної історії яблук", - сказав один з авторів дослідження, Ян Бай з Інституту Бойса Томпсона в Корнельському університеті (США).

Дані дослідження припускають, що близько 46% генома сучасних домашніх яблук, швидше за все, передається з рослин з Казахстану, ще 21% - від європейського сорту, відомого як Crabapple, а 33% - з невизначених джерел.

Ключовим фактором в еволюції цих рослин на Заході і Сході, як показав генетичний аналіз, виступав Шовковий шлях, уздовж якого вони поширювалися разом з торговцями і мандрівниками.

"Торговці йшли по всьому Євразійському континенту в обох напрямках. Вони поширювали насіння предків яблука на своєму шляху", - підкреслив Бай.

Додамо, що назва найбільшого міста Казахстану - Алмати - перекладається як "яблучне".

Все по темі

новини партнерів

18 листопада, 2017 субота

18 листопада, 2017 субота

17 листопада, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати