12-річна освіта стосується лише тих, хто поступатиме у виші, - нардеп

За новою системою шкільної освіти, навчання у 10-12 класах стосуватиметься насамперед тих, хто готується до вступу у виші

Про це заявив народний депутат від Радикальної партії Юрій Чижмарь в ефірі Еспресо.TV.

"Людина, яка 12 років навчається в школі, це вже готовий спеціаліст для вступу в університети. І, зрозуміло, навчатися 12 років немає змісту, якщо ти хочеш йти працювати, скажімо, в робітничу галузь. І тому ми наполягали, щоб у законі було прописано, що професійно-технічна освіта фінансується виключно з державного бюджету. Щоб після 9 років навчання у школі, після проведення тестування кожного учня на його професійну придатність, йому визначали, куди б він міг йти", - пояснив він.

За його словами, таке тестування потрібне для того, аби "знайти, де дитина може розкрити себе, проявити себе".

Як зазначає Чижмарь, зараз дуже важливо довести до батьків старшокласників, кому варто або не варто навчатися у школі 12 років.

Читайте також: 5 головних реформ осені: яких змін чекати українцям

"Я розумію сьогодні батьків, вони дивляться на те ПТУ й думають: "Хай він ще побуде у школі і потім піде в університет". А якщо ми усвідомимо, що 12 років йде вчитися та дитина, яка вступатиме до університету, а хто хоче зайнятися іншою професією, то у нього 9-річний термін навчання, тоді усе стає на свої місця", - додав нардеп.

Разом з тим, політик вважає нинішню систему профтехосвіти не конкурентноздатною, що й породжує диспропорцію між вищою та спеціальною освітою. 

"Аграрні коледжі, аграрні технікуми не придатні до підготовки високопрофесійних фахівців, які могли б працювати з сучасною технікою, через що власники великих сільськогосподарських підприємств відправляють своїх працівників вчитися за кордоном", - вважає він.

У зв'язку з цим Чижмар пропонує провести "комплексну реформу", за рахунок якої "професійно-технічна освіта стане сильною, потужною, рушійною силою індустріалізації країни".