В уряді назвали основні моменти освітньої реформи
Новий закон про освіту передбачає фундаментально новий підхід до розвитку вчителя та його педагогічної свободи
Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.
Зокрема, закон формулює такі нові засади підвищення кваліфікації вчителів:
- загальна кількість годин на підвищення кваліфікації упродовж 5 років буде не менше 150 годин. При цьому вчитель має самостійно вирішити, яку кількість годин з цього обсягу він використовуватиме для навчання щорічно.
- педагог сам вирішує, де підвищувати кваліфікацію.
- держава з коштів спеціальної освітньої субвенції, а також місцеві органи оплачують підвищення кваліфікації для вчителів, навіть якщо педагоги обирають платні курси.
Читайте також: 5 головних реформ осені: яких змін чекати українцям
Закон також стимулює педагогів оволодівати новими методиками навчання через зовнішню незалежну сертифікацію. Вчителі, що її пройшли, отримають додаткову надбавку до заробітної плати - 20%.
На зміну старій парадигмі, коли за пострадянською традицією зміст освіти визначався міністерством, пропонується сучасна європейська модель, за якої уряд (міністерство) затверджуватиме стандарти освіти, а заклади освіти розроблятимуть освітні програми, що мають гарантувати виконання освітніх стандартів. У випадках, коли документ про освіту має видаватися державою, освітні програми проходитимуть акредитацію.
Місцеві органи влади позбавляться права контролювати освітній процес, у їхніх повноваженнях залишиться виключно створення відповідного освітнього середовища.
При цьому на базі Державної інспекції навчальних закладів буде створено незалежний орган – Агентство забезпечення якості освіти, до повноважень якого належатимуть питання акредитації освітніх закладів (крім вищої освіти). Регіональні підрозділи Агентства, що будуть абсолютно незалежними, забезпечуватимуть фахове інспектування закладів освіти.
- 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі.
- Закон №3491-д є основою для реформування шкільної освіти.
- Зокрема обов'язкове навчання дітей у школі тепер починатиметься не у 7, а 6 років.
- Реформа також передбачає встановлення мінімальної зарплати для вчителів на рівні 6400 гривень, що планується зробити до 2023 року.
- За словами голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформполітики Вікторії Сюмар, прийнятий сьогодні закон зробить середню та вищу школу повністю україномовними.
- Актуальне
- Важливе