Росія використовувала Facebook для вторгнення в Україну, - ЗМІ

Американський кабельний телеканал MSNBC та видання The Daily Beast повідомили про те, що на початку війни з Україною російська влада активно залучала Facebook для політичної пропаганди

Про це передає Голос Америки.

"Російські оперативники інформаційної війни використовували дивовижно успішну технологію, щоб прибрати українські голоси з Facebook, й позбавити росіян конкуренції в інформаційному просторі під час вторгнення до сусідньої держави", - сказала ведуча MSNBC з посиланням на інформацію видання The Daily Beast.

Технологія полягала в тому, повідомляє MSNBC, що росіяни знаходили українських активістів, які захищали позицію України в російсько-українському конфлікті, переходили на повідомлення в Facebook цих осіб і натискали "поскаржитись на допис". Яким би не було це повідомлення, або фото, вони стверджували, що це порнографія, або інша категорія дописів, які Facebook має усувати.

Ведуча прирівняла таку тактику до ситуації, коли один сусід скаржиться в поліцію на іншого, просто щоб завдати сусідові прикрість у вигляді візиту поліції, хоча той нічого поганого не робив.

Читайте такожРосійські тролі закупили у Facebook пропаганди, щоб розповідати американцям про погані США. Навіщо

Однак у ситуації з Росією, масштаб був інший. За державної підтримки Росії, такі скарги надсилались сотні разів проти кожного з дописів українських активістів, що призводило до заборони їх доступу до ресурсу, повідомила ведуча.

"Таким чином, Facebook допомагав російському урядові заглушити голоси опозиції до Росії в той час, як Росія проводила вторгнення", - йдеться в сюжеті під назвою "Як Facebook допоміг російському вторгненню до України".

Колишній заступник помічника держсекретаря США з стратегічних цифрових технологій Мойра Вейлан підтвердила відомості, викладені в матеріалі MSNBC.

"Це - 100% правда. Багато з нас в Державному департаменті намагались допомогти колегам в Україні, Грузії та в інших місцях. Facebook просто не був відповідальним", - написала вона у Twiiter.