live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Російські тролі закупили у Facebook пропаганди, щоб розповідати американцям про погані США. Навіщо


фото: Reuters
У Facebook виявили, що за два роки російська фабрика тролів закупила в них на $100 тисяч політичної реклами, яка була націлена на США

Одна з найпопулярніших соцмереж світу виявила, що в них закупали рекламу для розповсюдження матеріалів, які могли вплинути на перебіг президентських виборів у США в 2016 році. Багато ознак вказує на те, що покупцями були росіяни.

Два роки тролінгу

Про знахідку Facebook повідомив після проведення внутрішнього розслідування. Воно виявило, що 3000 рекламних оголошень та постів було оплачено з 470 акаунтів та сторінок, за якими не стоять реальні люди. Загалом на їхню оплату було витрачено $100 тисяч з червня 2015 року по травень 2017 року.

"Наш аналіз припускає, що ці акаунти та сторінки були пов'язані один із одним та ймовірно керувалися з Росії", - написав голова служби безпеки компанії Алекс Стамос.

Газета The New York Times пише, що фейкові акаунти, про які згадує Стамос, були створені російською компанією Агентство дослідження інтернету, відомою більше як "фабрика тролів". Вони з підставних акаунтів розповсюджують пости в соцмережах та пишуть коментарі.

Читайте також: Як Росія промиває мізки у Східній Європі

Реклама на Facebook - це або звичні рекламні оголошення, або пости у вашій стрічці, які супроводжує напис "Sponsored" виконаний невеличким шрифтом. Такий пост демонструється набагато частіше, аніж інші.

Реклама не була адресована на підтримку того чи іншого кандидата на президентських виборах у США. Зміст постів, як пише Стамос, більше стосувався суперечливих соціальних та політичних послань та зачіпав такі теми, як ЛГБТ, міжрасові стосунки, міграція, право на носіння зброї.

Можна припустити, що росіяни оплачували розповсюдження потенційно вірусних та сприятливих для потрібного кандидата постів у соцмережі. Наприклад, щось про занадто сильну політкоректність до мігрантів та темношкірих злочинців.

Ще $50 тисяч було сплачено з Росії за розповсюдження 2200 постів з рекламою, яка "потенційно пов'язана з політикою".

Читайте також: Російські фейки дуже набридли Європі, але вона нічого не може зробити. Чому так відбувається

Робота в "сірій зоні"

Законодавство США забороняє іноземцям та іноземним компаніям вкладати гроші в підтримку чи, навпаки, "мочилово" когось із кандидатів, пояснює агентство Reuters. Але негромадяни США мають право розміщувати рекламу з приводу виборів.

Зокрема, можна розміщувати рекламу, яка згадує когось із кандидатів, але не закликає до голосування за нього або ж, навпаки, до його поразки. Вона, як кажуть юристи, входить у дозволену законодавством "сіру зону".

Про свою знахідку компанія Facebook уже прозвітувала перед обома палатами Конгресу, які проводять розслідування щодо російського втручання у вибори 2016 року. Також вона ознайомила зі своїм відкриттям спецрадника Роберта Мюллера, який проводить незалежне розслідування з того ж приводу.

Читайте також: Війна з брехнею. Чому Європа програє російській пропаганді

Згадані 470 фейкових сторінок уже видалено, оскільки вони порушують внутрішні правила Facebook. Їхні назви компанія не називає, але за даними Reuters, назви деяких із них включали такі слова як "біженець" та "патріот".

Телеканал CNN повідомив, що Facebook уже критикують за те, що він відмовився показати рекламу, оплачену скоріш за все російськими "тролями". А також за те, що вона не пояснює, як саме було націлено цю рекламу, тобто на яку аудиторію її демонстрували.

"Це абсолютно неприпустимо, що Facebook говорить, що не покаже справжню рекламу, яку він демонстрував користувачам", - написав у Twitter підприємець, засновник eBay П'єр Омідьяр.

Озвучена соцмережею сума виглядає несерйозно. Під час президентської компанії було витрачено близько $1 млрд на рекламу кандидатів у президенти. Але їхня знахідка може стати ще однією цеглинкою, на якій базуватиметься доказова база російського втручання.

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати