live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Туреччина закрила порти для суден із окупованого Криму


фото: REUTERS
Палата судноплавства торговельно-промислової палати Туреччини надіслала морським перевізникам і портовому бізнесу листа про закриття турецьких портів для суден, які заходили до окупованого Криму

Про це повідомила у Facebook прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган.

Так, турецьким портам, морським агентам, операторам і судновласникам офіційно повідомили, що "судна, які прибувають із регіону Криму та його портів, не пропускаються у Туреччину, а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається".

Крім того, Туреччина запроваджує жорстку систему контролю.

"Контроль забезпечується шляхом запиту від суден документів про вихід з останнього порту, а також записів бортового журналу щодо виходу з останнього порту, для супроводу суб'єкта під час повідомлення керівництвом портів про прибуття суден з чорноморських портів, а також проводиться контроль через використання усіх доступних систем і відкритих ресурсів (AIS тощо) для перевірки того факту, що кораблі прибули з вказаних портів", - йдеться в листі.

Крім того, керівництво портів має вимагати письмове зобов'язання у формі "Цим ми заявляємо і підтверджуємо, що останньою точкою відбуття судна, яке звертається до нашого порту, не є кримський порт, воно не прямує з цього порту до кримських, жодні дії не вчиняються щодо мита, портових і торгових документів, які мають позначку "Крим".

При цьому контроль та супровід проводиться особисто керівництвом кожного турецького порту. Запровадження такої процедури є наслідком поширеної практики, коли судна-порушники вказують турецьким морським та портовим органам неправдиву інформацію про порти призначення.

Санкції застосовуються повністю і без винятків, незважаючи на власника, прапори суден і те, чи є вони завантаженими, чи ні.

За умов виконання цього припису турецькі портові органи можуть впливати на всі без винятку судна, що прямують протокою Босфор.

новини партнерів

20 вересня, 2018 четвер

20 вересня, 2018 четвер

19 вересня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати