live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фахівці НАСА з'ясували, чому тануть антарктичні льоди

Фахівці Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору(НАСА) знайшли причину танення антарктичних льодів

На думку учених, загадковим джерелом тепла може бути мантійний плюм - вузька розігріта ділянка мантії, що піднімається в твердому стані, повідомляє The Independent.

Температура земної кори над ним підвищується, і в результаті льодовики тануть, тріскаються, руйнуються.

Ще близько 30 років тому вчені з університету Колорадо припускали, що під регіоном Земля Мері Берд в Західній Антарктиді може знаходитися подібний плюм, проте до недавнього часу підтверджень цієї гіпотези отримати не вдавалося. Фахівці НАСА змогли переконатися в правдивості цієї теорії.

Вони підрахували, скільки геотермальної енергії потрібно для усіх процесів, що протікають в Землі Мері Берд, у тому числі для появи існуючих там підземних річок і озер.

Порівнявши теоретичну модель з даними, отриманими під час антарктичних експедицій, учені дійшли висновку, що під поверхнею дійсно знаходиться мантійний плюм, який утворився ще 50-110 мільйонів років тому - задовго до формування на континенті крижаного щита.

Все по темі

новини партнерів

22 вересня, 2018 субота

21 вересня, 2018 п'ятниця

22 вересня, 2018 субота

21 вересня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати