live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фахівці НАСА з'ясували, чому тануть антарктичні льоди

Фахівці Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору(НАСА) знайшли причину танення антарктичних льодів

На думку учених, загадковим джерелом тепла може бути мантійний плюм - вузька розігріта ділянка мантії, що піднімається в твердому стані, повідомляє The Independent.

Температура земної кори над ним підвищується, і в результаті льодовики тануть, тріскаються, руйнуються.

Ще близько 30 років тому вчені з університету Колорадо припускали, що під регіоном Земля Мері Берд в Західній Антарктиді може знаходитися подібний плюм, проте до недавнього часу підтверджень цієї гіпотези отримати не вдавалося. Фахівці НАСА змогли переконатися в правдивості цієї теорії.

Вони підрахували, скільки геотермальної енергії потрібно для усіх процесів, що протікають в Землі Мері Берд, у тому числі для появи існуючих там підземних річок і озер.

Порівнявши теоретичну модель з даними, отриманими під час антарктичних експедицій, учені дійшли висновку, що під поверхнею дійсно знаходиться мантійний плюм, який утворився ще 50-110 мільйонів років тому - задовго до формування на континенті крижаного щита.

Все по темі

новини партнерів

19 грудня, 2018 середа

19 грудня, 2018 середа

18 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати