live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Туск закликав пришвидшити роботу над блокуванням "Північного потоку-2"

Глава Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС швидко підготувати законодавство, яке може перешкодити в реалізації проекту російського "Газпрому"

Про це повідомляє "Польське радіо".

Очільник Європейської ради Туск з листом звернувся до лідерів країн євроспільноти.

Проти спорудження другої гілки Північного газогону виступає, зокрема, Польща. Варшава аргументує, що проект російського газового монополіста є загрозою для громадської безпеки.

Ще не всі лідери отримали цей лист, тому його не опубліковано, але послання є таким, щоб країни ЄС якомога швидше зайнялися проектом змін у газовій директиві, який кілька днів тому запропонувала Європейська комісія.

У Брюсселі уточнено, що правила мають стосуватися всіх газопроводів, також призначених для імпорту сировини, включно з морською частиною. В дотеперішній директиві не стверджено однозначно, як трактувати відрізки на міжнародних водах. Це відкривало можливість різних тлумачень і форсування "Північного потоку-2".

Голова комісії промисловості в Європарламенті Єжи Бузек у розмові з Польським радіо кілька днів тому задекларував, що робота над новелізацією директиви відбудеться швидко, а отже, темп проведення змін залежатиме від бажання країн ЄС.

Серед них є група прихильних "Газпромові" держав – це ті, що займаються бізнесом з російським монополістом і не хочуть ускладнювати йому інвестицій у Європі.

Читайте також: Російський газопровід в обхід України розколов Єврокомісію. Які шанси, що його таки збудують

  • Нагадаємо, наразі парламент Данії готує законопроект, який перешкодить будівництву російського газопроводу. Уряд Данії розширить перелік підстав, за якими данський уряд зможе відмовляти в дозволі на будівництво в своїх територіальних водах: до екологічних ризиків додадуться міркування національної безпеки.
  • Раніше Єврокомісії заявили, що "Північний потік 2" не відповідає інтересам ЄС. а Польща вважає, що "Північній потік-2" загрожує безпеці Європи.
  • Російський "Газпром" може відкласти будівництво газопроводу "Північний потік-2" в разі прийняття і застосування урядом Данії нового закону.

новини партнерів

19 грудня, 2018 середа

19 грудня, 2018 середа

18 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати