live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Туск закликав пришвидшити роботу над блокуванням "Північного потоку-2"

Глава Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС швидко підготувати законодавство, яке може перешкодити в реалізації проекту російського "Газпрому"

Про це повідомляє "Польське радіо".

Очільник Європейської ради Туск з листом звернувся до лідерів країн євроспільноти.

Проти спорудження другої гілки Північного газогону виступає, зокрема, Польща. Варшава аргументує, що проект російського газового монополіста є загрозою для громадської безпеки.

Ще не всі лідери отримали цей лист, тому його не опубліковано, але послання є таким, щоб країни ЄС якомога швидше зайнялися проектом змін у газовій директиві, який кілька днів тому запропонувала Європейська комісія.

У Брюсселі уточнено, що правила мають стосуватися всіх газопроводів, також призначених для імпорту сировини, включно з морською частиною. В дотеперішній директиві не стверджено однозначно, як трактувати відрізки на міжнародних водах. Це відкривало можливість різних тлумачень і форсування "Північного потоку-2".

Голова комісії промисловості в Європарламенті Єжи Бузек у розмові з Польським радіо кілька днів тому задекларував, що робота над новелізацією директиви відбудеться швидко, а отже, темп проведення змін залежатиме від бажання країн ЄС.

Серед них є група прихильних "Газпромові" держав – це ті, що займаються бізнесом з російським монополістом і не хочуть ускладнювати йому інвестицій у Європі.

Читайте також: Російський газопровід в обхід України розколов Єврокомісію. Які шанси, що його таки збудують

  • Нагадаємо, наразі парламент Данії готує законопроект, який перешкодить будівництву російського газопроводу. Уряд Данії розширить перелік підстав, за якими данський уряд зможе відмовляти в дозволі на будівництво в своїх територіальних водах: до екологічних ризиків додадуться міркування національної безпеки.
  • Раніше Єврокомісії заявили, що "Північний потік 2" не відповідає інтересам ЄС. а Польща вважає, що "Північній потік-2" загрожує безпеці Європи.
  • Російський "Газпром" може відкласти будівництво газопроводу "Північний потік-2" в разі прийняття і застосування урядом Данії нового закону.

новини партнерів

21 січня, 2018 неділя

20 січня, 2018 субота

21 січня, 2018 неділя

20 січня, 2018 субота

19 січня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати