live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Центренерго купуватиме вугілля за 2400 грн/тонна

В результаті скандального тендеру на поставку вугілля на ПАТ Центренерго виграла шахта "Краснолиманська" з ціною 2400 гривень, що на 25 гривень дешевше визначеної Міністерством енергетики та вугільної промисловості ціни 2425 грн

В результаті поставки понад 100 тисяч тонн Центренерго заощадить 2,5 млн грн бюджетних коштів, повідомляють в компанії.

"Звичайно, тендер без конкуренції не міг дати справедливу ринкову ціну. Але навіть він дав ціну 2400 грн, що на 60 грн менше, ніж ціна Роттердам +, яка закладена в тарифи. З огляду на, що в Україні планується спожити 23 млн тонн вугілля марки Г, це означає, що переплата становить 1,4 млрд грн. Цю переплату довів навіть тендер без конкуренції. А якби з конкуренцією, то сума переплати - в 10 разів більше", - написав у своєму Facebook експерт НКРЕКП Андрій Герус.

Однак в ЗМІ згадувалася також інформація, що ціна склала 2880 грн. Це сталося, на думку експерта, через технічні особливості публікації енергетичної біржі, яка не може публікувати результати без ПДВ.

Згідно з чинним законодавством, Центренерго купує і постачальник шахта "Краснолиманська" продає вугілля без ПДВ. Контракт на поставку і всі поставки будуть здійснюватися за ціною 2400 грн.

Даний конкурс раніше публічно засудив представник незалежних профспілок Михайло Волинець, якого недавно ПАТ Центренерго звинуватило у відкритому лобіюванні інтересів компанії ДТЕК.

Зокрема, через погрози від незалежних профспілок вивести шахтарів державних шахт під міністерство, в разі відмови від покупки вугілля у ДТЕК. Він підтримав в соціальній мережі Facebook оцінку конкурсу, як організованого під одного гравця.

Дане звинувачення спростовують як в Центренерго, так і експерти енергоринку, підтверджуючи той факт, що конкурс спеціально перенесли з 29 на 30 січня і спеціально погіршили очікувані якісні показники вугілля з 14% вологи до 16%, щоб в конкурсі зміг взяти участь ДТЕК, що поставляє менш якісне вугілля, ніж шахта Краснолиманська.

Однак, незважаючи на весь розігрітий публічний скандал, що супроводжувався обшуками в офісі власника шахти Краснолиманська, ДТЕК не взяв участі в конкурсі, так як в разі перемоги змушений був би поставляти вугілля за ціною 1980 грн, що викликало б ланцюгову реакцію на ринку і зниження тарифу на електроенергію, що монополісту категорично не вигідно, вважає координатор житлово-комунальних і енергетичних програм Громадянської мережі "ОПОРА" Тетяна Бойко.

новини партнерів

21 січня, 2019 понеділок

20 січня, 2019 неділя

21 січня, 2019 понеділок

20 січня, 2019 неділя

19 січня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати