В ПАР у білих фермерів відбиратимуть землі, Австралія ж готова їх прихистити. Що відбувається

Австралія готова надати притулок "переслідуваним" білим фермерам з Південно-Африканської Республіки

Про це оголосив міністр внутрішніх справ Австралії Пітер Даттон, передає ВВС.

Він повідомив, що австралійський уряд розмірковує над можливістю надання їм віз у спрощеному порядку на гуманітарних засадах.

Заява міністра пролунала на тлі закликів у ПАР передати право власності на землю від білих фермерів чорним фермерам без відшкодування.Також останнім часом білі фермери в ПАР протестували через зростання кількості вбивств на фермах.

"Якщо ви подивитеся кадри, почуєте історії, почитаєте свідчення - вони стикаються з жахливими обставинами", - пояснив пан Даттон журналістам.

"Ми хочемо, щоб люди, які бажають приїхати сюди, суворо дотримувалися наших законів, інтегрувалися в наше суспільство, працювали, а не жили на соціальну допомогу. І я думаю, ці люди заслуговують на особливу увагу, і ми, звичайно, приділимо цю особливу увагу зараз", - додав він.

Раніше міністр заявив журналістам, що білі фермери з ПАР потребують допомоги "від такої цивілізованої країни як наша".

У відповідь на заяви з Австралії Південно-Африканська Республіка відкинула звинувачення у "переслідуванні" білих фермерів.

Речник уряду ПАР Ндівуво Майбайя заявив ВВС, що інші країни не мають підстав підозрювати, що якась частина населення Південної Африки знаходиться під загрозою з боку демократично обраних лідерів країни.

"Програму перерозподілу землі виконають відповідно до закону. Ми хочемо сказати нашим друзям по всьому світу, що не треба панікувати. Ми в Південній Африці залишаємось єдиною нацією - як чорні, так і білі", - наголосив він.

Міністерство закордонних справ Південної Африки висловило жаль з приводу того, що "австралійський уряд вирішив не використовувати наявні в нього дипломатичні канали, щоб висловити занепокоєння або отримати роз'яснення".

Нагадаємо, парламент ПАР проголосував за експропріацію земель у білих фермерів, без надання їм будь-якої компенсації.

Резолюцію внесла ліворадикальна партія "Борці за економічну свободу" (EFF). Після прийняття поправок документ підтримала правляча партія "Африканський національний конгрес" (ANK). Підписання закону президентом призведе до зміни конституції країни.

"Ми не хочемо помсти. Але час взаємозаліків пройшов, мова йде про справедливість і про нашу гідність", - заявив, представляючи проект резолюції, лідер EFF Джуліус Малема. Депутати доручили конституційному комітетові підготувати висновок щодо експропріації земель, щоб в серпні знову повернутися до цієї теми.

Президент ПАР Сиріл Рамафоза, який вступив на посаду в середині лютого, дав зрозуміти, що підтримає відчуження власності у фермерів без виплат з боку держави і передачу земельних наділів чорношкірим африканцям. За словами політика, це питання вимагає негайного вирішення.

У ПАР тема володіння землею стоїть гостро навіть через 24 роки після скасування апартеїду. За деякими даними, близько 73% корисних для ведення сільського господарства земельних угідь знаходиться в руках у білого населення.

У 1994 році цей показник становив 85%. Експерти вважають, що правляча партія ANK активізувала дискусію про експропріацію земель у білих в зв'язку з майбутніми в поточному році парламентськими виборами. Переділ власності дозволить набрати додаткові голоси серед чорношкірих громадян в сільській місцевості.

Критики реформи наголошують, що в ПАР після передачі землі в руки нужденного населення багато ферм прийшли в занепад. У сусідній Зімбабве експропріація майна у білих власників привела в плачевний стан сільське господарство країни і до затяжного економічної кризи.

Читайте такожВлаштувати геноцид, розвалити економіку і сидіти в президентах до 93 років. Лайфхаки від диктатора Зімбабве