live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Парламент ПАР проголосував за конфіскацію земель у білих фермерів


фото: jwproduce
Парламент ПАР проголосував за експропріацію земель у білих фермерів, без надання їм будь-якої компенсації

Про це повідомляє The Independent.

Резолюцію внесла ліворадикальна партія "Борці за економічну свободу" (EFF). Після прийняття поправок документ підтримала правляча партія "Африканський національний конгрес" (ANK). Підписання закону президентом призведе до зміни конституції країни.

"Ми не хочемо помсти. Але час взаємозаліків пройшов, мова йде про справедливість і про нашу гідність", - заявив, представляючи проект резолюції, лідер EFF Джуліус Малема. Депутати доручили конституційному комітетові підготувати висновок щодо експропріації земель, щоб в серпні знову повернутися до цієї теми.

Президент ПАР Сиріл Рамафоза, який вступив на посаду в середині лютого, дав зрозуміти, що підтримає відчуження власності у фермерів без виплат з боку держави і передачу земельних наділів чорношкірим африканцям. За словами політика, це питання вимагає негайного вирішення.

У ПАР тема володіння землею стоїть гостро навіть через 24 роки після скасування апартеїду. За деякими даними, близько 73% корисних для ведення сільського господарства земельних угідь знаходиться в руках у білого населення.

У 1994 році цей показник становив 85%. Експерти вважають, що правляча партія ANK активізувала дискусію про експропріацію земель у білих в зв'язку з майбутніми в поточному році парламентськими виборами. Переділ власності дозволить набрати додаткові голоси серед чорношкірих громадян в сільській місцевості.

Критики реформи наголошують, що в ПАР після передачі землі в руки нужденного населення багато ферм прийшли в занепад. У сусідній Зімбабве експропріація майна у білих власників привела в плачевний стан сільське господарство країни і до затяжного економічної кризи.

Читайте також: Влаштувати геноцид, розвалити економіку і сидіти в президентах до 93 років. Лайфхаки від диктатора Зімбабве

 

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

8 липня, 2020 середа

7 липня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати