Огляд

Не загубіть "Сімейний альбом": що подивитися на вихідних

Ярина Коваль
22 листопада, 2024 п'ятниця
20:39

Від документального фільму, покликаного до життя старою фотокамерою в домашній шафі, до стрічки, яку вже охрестили однією з найцікавіших цього року на великому екрані 

Зміст

Традиційна підбірка стрічок на вихідні від Еспресо.

"Сімейний альбом"

У кінотеатрах з 21 листопада

Сімейний альбом

Напередодні відзначення Дня пам'яті жертв Голодоморів ця документальна стрічка української режисерки Марини Ткачук, знята у партнерстві з Національним музеєм Голодомору-геноциду та Українським культурним фондом, набуває особливого звучання. В її основі - історія британської фотохудожниці Самари Пірс та її прадіда — австрійського інженера Александра Вінербергера, якому судилося стати випадковим свідком Голодомору в Харкові 1932-33 років. Цьому чоловікові таємно вдалося не тільки зробити фотофіксацію тих подій, а й дипломатичною поштою передати свої світлини до Австрії. Сьогодні, якщо заходить про нього мова, то його називають "головним фотографом Голодомору". Марина Ткачук, яка не вперше знімає кіно про радянські репресії та поневіряння українців, наголошує, що "Сімейний альбом", який не лише про минуле, а й нас сьогоднішніх, демонструє важливий причинно-наслідковий зв’язок: за злочин Голодомору ніхто так і не відповів і саме тому стала можливою сьогоднішня війна в Україні. Важливо, що фільм уже переклали та озвучили п’ятьма мовами: польською, англійською,  німецькою, французькою та іспанською. А отже, правда про геноцид щодо українців стане у світі доступнішою. Стрічку, світова прем’єра якої відбулася у жовтні 2024 року на Варшавському кінофестивалі і яку планують показати в багатьох країнах світу, окремо також покажуть у Раді Європи та Європарламенті. 

"Австрійський інженер-хімік Александр Вінербергер з 1915 до 1934 роки жив та працював спершу у Російській імперії, а згодом у СРСР, - супровід до фільму. -  У 1932-33 роках у Харкові він на власні очі бачив наслідки Голодомору. Александр фотографував вулиці міста, на яких лежали мертві люди та плакали голодні сироти. Розуміючи небезпеку того, що він робить, чоловік вислав фотографії дипломатичною поштою до Відня та разом з родиною виїхав з Союзу. У роки Другої світової війни Вінерберги знову тікали від людоненависницького режиму, цього разу до Британії. Фотохудожниця Самара Пірс є правнучкою Александра. У 2018 році вона вже приїздила до Харкова та фотографувала ті ж вулиці, що й прадід. Її метою було привернути увагу світу до Голодомору. Після повномасштабного вторгнення Самара знову приїхала до України, аби вкотре засвідчити, як виглядає геноцид українського народу".

 

"Конклав"

У кінотеатрах з 21 листопада

Конклав

Психологічний трилер за виданим 2016 року однойменним романом Роберта Гарріса у режисеруванні оскароносного Едварда Бергера. Основні зйомки проходили у Римі, на кіностудії Чинечитта, де знято понад 3000 фільмів. Про цю стрічку пишуть, що вона присвячена балансу між світлом і темрявою, чесністю і брехнею, сучасним і традиційним. А ще про те, що це висококласний трилер про світ релігії та церкви загалом і людину (яка є тільки людиною), зокрема, кінорозповідь з чудовою музикою і потужною грою акторів, яка є однією із найцікавіших на великому екрані цього року. 

"Помирає Папа Римський, - йдеться в анотації до фільму. - Конклавом, на якому буде обрано нового понтифіка, має керувати кардинал Томас Лоуренс. Покійний Папа ніколи не сумнівався у його чесності, і тепер на ньому лежить велика відповідальність. З усього світу до Ватикану приїжджають кардинали, кожен з яких одночасно і виборець, і потенційний кандидат. На час дії конклаву кардинали живуть ізольовано від решти світу, аби жоден сторонній вплив не змінив їхнього рішення. Однак конкуренція між ним змиває усі кордони приватності і відомими стають таємниці, які приховувалися роками. Скрупульозність Лоуренса не дозволяє йому заплющити очі на секрети, які спливають по мірі обговорення кандидатур.

У головних ролях Райф Файнс, Стенлі Туччі, Джон Літгоу, Ізабела Роселліні

 

"Джой: Диво життя" 

На Netflix з 22 листопада

Джой: Диво життя

Британська біографічна драма 2024 року режисер Бена Тейлора на основі справжньої історії першої у світі дитини Луїзи Браун, народженої внаслідок запліднення in vitro. Її народження було визнане одним із найвидатніших медичних проривів ХХ століття. Режисер дуже тепло і дружньо описує цей великий момент наукової історії, але водночас показує, який спротив у суспільстві вона мала.

"Драма про трьох британських учених-новаторів, - анонсують фільм на Netflix, - які в 1960–1970-х рр. намагалися розробити процедуру штучного запліднення попри численні перешкоди. На основі реальної історії".

У ролях Томасен Маккензі, Джеймс Нортон і Білл Наї.

 

"Назавжди-назавжди"

У кінотеатрах з 21 листопада

Назавжди назавжди

Щемка драма про дорослішання підлітків у нестабільному суспільстві та за відсутності уваги від батьків. Режисеркою є знана кліпмейкерка Ганна Бурячкова, для якої стрічка стала дебютною у повному метрі. Сценарій допомагала писати Марина Степанська. В супровідній інформації про фільм зазначено, що його зйомки завершилися у Києві за два тижні до повномасштабного вторгнення, а постпродакшн відбувся у Нідерландах. Для людей, котрі дорослішали в 1990-х, потрапити до кінозалу буде особливо цікаво. Адже вітчизняного кіно про тінейджерів і для тінейджерів у той час практично не було. А тодішні західні стрічки з пострадянською реальністю не мали нічого спільного. Згадати себе, ту атмосферу, власний досвід, ще раз відрефлексувати, щоб зайвий раз усвідомити:  підлітковий стан "назавжди-назавжди" насправді оманливий, - і щоб ще раз осягнути, чому ми, загартовані 1990-ми, сьогодні такі, які є. Як пишуть про цей фільм (який здобув щиру прихильність і критиків і глядачів, починаючи від прем'єри минулого року на Венеційському кінофестивалі), він болючий, але стимулює спрагу жити.

Отже, "Київ, кінець 1990-х років. Нещодавно Тоню  перевели в школу на околиці Києва, вона переїхала із передмістя. Тепер вона з новими друзями проводить час посеред похмурих пострадянських пейзажів, гублячись в напіводнакових типових багатоповерхівках. Після тривалої перерви Тоня повертається до занять плаванням, де знаходить собі подругу Лєру. Нові друзі з’явилися швидко. У тому числі й хлопці, з якими дівчині цікаво будувати стосунки. Лєрин брат проявляє до неї симпатію, а їй самій цікавіше з Журіком". 

У головних ролях Аліна Чебан, Захар Шадрін, Артур Алієв, Єлизавета Цілик, Дар’я Жихарська

 

"Таємний інформатор" (серіал)

На Netflix з 21 листопада

Таємний інформатор

Комедійний серіал від американця Майкла Шура з двічі лауреатом "Еммі" та тричі лауреатом премії "Золотий глобус" Тедом Денсоном в головній ролі. Один із засновників компанії, що займається проблемами забруднення океанів, Тед Денсон у цій кіноісторії через свого персонажа промовляє, наскільки важливим є зв'язок між людьми незалежно від віку і як по-особливому він важить для тих, хто переживає свою пізню осінь чи й зиму. Фільм, який стверджує, що життя не завершується тільки тому, що сьогодні воно може виглядати інакше, ніж раніше. А також те, що часом потрібна мужність, щоб зламати стереотипи і стати на цілком новий для себе новий шлях, який обов'язково додасть наснаги жити. І жити цікаво.

Отже, професор на пенсії Чарльз відгукується на оголошення про пошук помічника приватного детектива і другий шанс на самореалізацію, коли приватна детективка залучає його до розслідування під прикриттям у будинку для літніх людей у Сан-Франциско.

У головних ролях Тед Денсон, Мері Елізабет Елліс, Стефані Беатріс, Марк Івен Джексон та ін.

 

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+19.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.31
    Купівля 41.31
    Продаж 41.86
  • EUR
    Купівля 47.03
    Продаж 47.78
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
29 квітня
13:52
Оновлено
Дональд Трамп
Конгресмен-демократ подав до палати представників статті про імпічмент Трампа. Радники президента США занепокоєні
13:51
Вікторія Рощина
Зі слідами катувань й ознаками розтину: в Офісі генпрокурора розповіли, в якому стані з РФ повернули тіло журналістки Рощиної
13:42
тарифи на електроенергію, лічильник
Тариф на електроенергію для українців залишиться незмінним до жовтня 2025 року
13:41
"Там ідуть активні бої": ОСУВ "Хортиця" спростувало фейк РФ про захоплення Кам'янки на Харківщині
13:39
У музеї Роттердама дитина пошкодила картину Марка Ротко вартістю $50 млн
13:30
Серед затриманих - 15-річна школярка: СБУ викрила чотирьох громадян, які на замовлення РФ влаштовували підпали в містах України
13:01
Рустем Умєров
Відповідатимуть за формування стратегії, логістику, закупівлі й авіацію: призначено нових заступників міністра оборони Умєрова
12:59
школа
В Україні зріс відсоток респондентів, які проти вивчення російської мови у школах, - опитування КМІС
12:56
TikTok
"Відділ кадрів TikTok": у ЦПД розповіли про нову шахрайську схему
12:53
Ексклюзив
Володимир Ар'єв
Те, що Нацбанк прив'язали до політичного процесу, вдарить по Україні, а також по ЗСУ: Ар'єв про справу Порошенко
12:47
Парк тварин "XII Місяців" на Київщині, що пережив окупацію, відкриває десятий сезон
12:44
Кирило Дмитрієв
Сестра російського переговорника Дмитрієва таємно відвідала Україну у лютому 2025 року, - журналістка Лівінгстон
12:33
Гольф клуб на Оболоні
Загальна сума інвестиції сягне $40 млн: Київська школа економіки придбала гольф-клуб, який стане новим кампусом
12:31
Опитування КМІС: 84% респондентів вважають, що в Україні немає утисків російськомовних громадян
12:12
Бузок
Де чекати дощів, а де буде найхолодніша ніч: прогноз погоди від Наталки Діденко на останній день квітня
12:01
Втручалися в систему "Оберіг": правоохоронця й експрацівника ТЦК підозрюють у виготовленні фіктивних документів для виїзду за кордон
12:00
OPINION
Триденне перемир'я – це взагалі не про мир
11:56
освіта Рівне
В УЦОЯО розповіли, коли учасники НМТ дізнаються час і місце проведення тестування
11:55
Засновники дитячого видавництва "Кредо" зареєстрували ФОПи в "ДНР". Книгарня "Є" вилучила книжки з продажу
11:48
Молдова ЕС
Шлях до членства в ЄС Молдови можуть розглянути окремо від України через блокування Угорщини
11:42
Огляд
світ, міжнародний огляд
Мерц обіцяє підтримку України з боку Німеччини, а Путін дякує Північній Кореї за допомогу в Курську. Акценти світових ЗМІ 29 квітня
11:29
Ексклюзив
Крим, Балаклава
Крим є індикатором світового порядку, - Барієв
11:29
Змінював дані в реєстрі "Оберіг" за $3 тис.: ДБР повідомило про підозру працівнику ТЦК на Одещині
11:28
електроенергія
Споживачів просять користуватися потужними приладами вдень: ситуація в енергосистемі 29 квітня
11:25
Сценарист "Назад у майбутнє" Боб Ґейл прокоментував, чи можливий вихід четвертого фільму
10:53
Іран
Іран прагне зустрітися з представниками ЄС між переговорами зі США щодо ядерної програми, - Reuters
10:52
Дональд Трамп
"Ми чудово справляємося": Трамп назвав брехнею результати опитування про падіння його рейтингу
10:51
Jerry Heil стане речницею України на Євробаченні-2025
10:26
винищувач Eurofighter
Під час атаки дронів РФ на Україну Румунія підіймала літаки F-16 і Eurofighter
10:24
ЗСУ
Армія РФ просунулася біля трьох населених пунктів на Донеччині, - DeepState
10:21
На Київщині покажуть танцювальний перформанс "Дрімота" про неможливість материнства під час війни
10:21
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Противник не зміг вийти на ключові висоти: "Хартія" про ситуацію на Харківщині
10:20
Болгарія
"Безпека Європи починається в Україні": президент Ради ЄС Коста заявив, що Болгарія зможе стати провідним європейським постачальником зброї
10:15
Затримали під час наради: на Миколаївщині СБУ викрила посадовицю міськради, яка шпигувала за Силами оборони для РФ
10:06
OPINION
Debes, ergo potes. Ви — відповідальні
09:54
Мелітополь
Повернення карикатурних російських 90-х, - у Жовтій стрічці розповіли про ситуацію в окупованому Мелітополі
09:54
аварія
У Польщі автобус з українцями та білорусами потрапив у ДТП: 16 постраждалих
09:26
Інфографіка
дорар євро обмін валют
Курс валют на 29 квітня: за скільки можна купити долар та євро
09:15
Оновлено
електроенергія
Масштабні вимкнення світла в Європі: в Іспанії відновили енергопостачання на 99,16%
09:13
дрон
У Росії заявили, що вночі українські дрони начебто атакували Рязань та Нижньогородську область
Більше новин