live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна нарешті має оздоровлену банківську систему, - Нацбанк

За останні роки в Україні нарешті сформовано здорову банківську систему

Про це в ефірі програми "Вердикт" з Сергієм Руденком на каналі Еспресо.TV заявив міністр економіки у 2007-2010 рр., голова ради Національного банку Богдан Данилишин.

"Зараз Національний банк має справу з досить реформованою і прозорою банківською системою. Ми можемо говорити про те, що ми її оздоровили. Пройшла відповідна докапіталізація банків. Банки вже збільшили капітали до 230 млрд грн. Тобто порівнювати сьогоднішню банківську систему з тією, яку ми мали 4-5 років назад, вже не можна. Ми вже має мо стійку банківську систему", - пояснив він.

Зокрема, за його словами, назавжди відійшла у минуле практика необгрунтованого кредитування.

"І хочу сказати, що більше такої політики, яка була минулі 10-15 років й від самого початку Незалежності України, коли ми роздавали кредитування наліво й направо, й деколи не дивилися, чи це кредитування відповідними банківськими структурами дається пов'язаним особам чи воно дається, наприклад, фірмам, які контрольовані колишнім власником, її вже немає", - зазначив Данилишин.

За його словами, усі подібні випадки мають розслідуватися правоохоронними органами. Й подібні процеси, наголосив Данилишин, вже мають місце.

"Протягом останнього часу Нацбанк біля 40 разів надав правоохоронцям доступ до відповідної документації. І хочу запевнити, що якщо будуть відповідні докази щодо тих, хто працює у банківському секторі, вони понесуть відповідні покарання"

Головним завданням української банківської системи голова ради Нацбанку бачить те, аби не повторювати тепер тих помилок, які допускались у минулому:

"Тобто необґрунтоване надання кредитів, пов'язані особи, виведення коштів в офшори".

Недопустимим, наголосив Данилишин, є й монополізація банківського сектору, коли, наприклад, "ПриватБанк" замкнув на собі 20 млн клієнтів.

 

новини партнерів

17 жовтня, 2018 середа

16 жовтня, 2018 вівторок

17 жовтня, 2018 середа

16 жовтня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати