live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна нарешті має оздоровлену банківську систему, - Нацбанк

За останні роки в Україні нарешті сформовано здорову банківську систему

Про це в ефірі програми "Вердикт" з Сергієм Руденком на каналі Еспресо.TV заявив міністр економіки у 2007-2010 рр., голова ради Національного банку Богдан Данилишин.

"Зараз Національний банк має справу з досить реформованою і прозорою банківською системою. Ми можемо говорити про те, що ми її оздоровили. Пройшла відповідна докапіталізація банків. Банки вже збільшили капітали до 230 млрд грн. Тобто порівнювати сьогоднішню банківську систему з тією, яку ми мали 4-5 років назад, вже не можна. Ми вже має мо стійку банківську систему", - пояснив він.

Зокрема, за його словами, назавжди відійшла у минуле практика необгрунтованого кредитування.

"І хочу сказати, що більше такої політики, яка була минулі 10-15 років й від самого початку Незалежності України, коли ми роздавали кредитування наліво й направо, й деколи не дивилися, чи це кредитування відповідними банківськими структурами дається пов'язаним особам чи воно дається, наприклад, фірмам, які контрольовані колишнім власником, її вже немає", - зазначив Данилишин.

За його словами, усі подібні випадки мають розслідуватися правоохоронними органами. Й подібні процеси, наголосив Данилишин, вже мають місце.

"Протягом останнього часу Нацбанк біля 40 разів надав правоохоронцям доступ до відповідної документації. І хочу запевнити, що якщо будуть відповідні докази щодо тих, хто працює у банківському секторі, вони понесуть відповідні покарання"

Головним завданням української банківської системи голова ради Нацбанку бачить те, аби не повторювати тепер тих помилок, які допускались у минулому:

"Тобто необґрунтоване надання кредитів, пов'язані особи, виведення коштів в офшори".

Недопустимим, наголосив Данилишин, є й монополізація банківського сектору, коли, наприклад, "ПриватБанк" замкнув на собі 20 млн клієнтів.

 

новини партнерів

21 січня, 2019 понеділок

21 січня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати