//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ВККС пропонує звільнити суддю Саніна, який заборонив акції Євромайдану

Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендує звільнити Богдана Саніна з посади судді Окружного адміністративного суду Києва

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

За результатами кваліфікаційного оцінювання Санін набрав 611 балів. Комісія вирішила визнати Богдана Саніна таким, що не відповідає займаній посаді. Відтак рекомендує Вищій раді правосуддя розглянути питання про звільнення з посади судді Окружного адміністративного суду міста Києва.

30 листопада 2013 року, в день розгону студентів на Майдані Незалежності в Києві, Санін на звернення КМДА заборонив мирні акції з 1 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року.

Пізніше пояснив, що судді керуються не моральними чи політичними принципами, а законом.

  • Свою суддівську кар’єру Богдан Санін розпочав відносно нещодавно з призначення у 2010 році суддею на п’ятирічний термін, який закінчився у 2015 році.
  • У 2016 році Богдан Санін обійняв посаду судді-спікера Окружного суду.
  • Коли почались перевірки рішень Саніна, матеріали цієї справи… згоріли і їх довелось відновлювати. Але це не допомогло судді, і перевірка його рішення таки відбулась. У вересні 2014 року Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів загальної юрисдикції, на яку безпосередньо і було покладено завдання перевірки порушень суддів Майдану, винесла рішення, у якому рекомендувала Вищій раді юстиції звільнити суддю за порушення присяги.
  • Проте Вища рада юстиції вирішила інакше – порушення встановила, але звільняти не стала. Так Богдан Санін повністю уник будь-якої відповідальності. Лише троє членів ВРЮ винесли окрему думку, у якій назвали рішення Саніна проявом свавілля, причому “свавільність такого ступеня, який виводить ухвалену постанову поза межі поняття здійснення правосуддя. Саме так, як вияв сваволі, вона була і сприйнята українським суспільством”.
  • Тесть Богдана Саніна Володимир Яцуба – відомий політик, який з 2011 року і до самої анексії Криму Росією був головою Севастопольської міськдержадміністрації. Володимир Яцуба безпосередньо збирав загони «добровольців» («тітушок») та відправляв їх до Києва.

 

новини партнерів

‡агрузка...

18 березня, 2019 понеділок

18 березня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати