live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Льодовики Антарктиди почали стрімко танути. Дослідження вчених

За останні 5 років льодовики в Антарктиці почали танути утричі швидше

Про це пише The Guardian.

Вчені із США та Великої Британії провели дослідження і виявили, що лід почав танути швидше у три рази. Із такою швидкістю він тане вперше.

Вчені кажуть, до 2012 року Антарктика втратила 76 млрд. тон льоду на рік. Тепер ця втрати сягнули  219 млрд тон на рік. Якщо не завадити таненню негайно найближчим часом, рівень води може піднятись до 25 сантиметрів.

Зміна маси сукупного антарктичного крижаного покриву

У дослідженні, взяли участь 84 вчених з 44 міжнародних організацій. 

Читайте також: Вічна мерзлота тане, звільняючи невідомі смертельні віруси. Що чекає на людство

Нагадаємо, танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

  • Від льодовика Пайн-Айленд в Антарктиді відколовся 3,6-кілометровий айсберг. Льодовик Пайн-Айленд вже втратив приблизно четверту частину від загального обсягу "втрати" льоду в Антарктиді.
  • Представники 24 країн і Євросоюзу схвалили створення в Антарктичному океані найбільшої у світі морської заповідної зони.
  • Вчені встановили, що рівень океану "росте" вдвічі швидше, ніж раніше вважалось. Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше, а прискорюються приблизно на 0,08 мм / рік. Це означає, що до 2100 року швидкість підйому води досягне 10 мм / рік або більше.

 

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати