"Фактично стоїмо на порозі НАТО": в АП розповіли про успіхи під час саміту Альянсу

Президент Петро Порошенко сьогодні проведе понад 15 двосторонніх зустрічей з лідерами країн-членів НАТО, щоб зміцнити двосторонню співпрацю

Про це заявив заступник очільника адміністрації президента Костянтин Єлісєєв в ефірі каналу "Прямий".

Він зазначив, що саміт тільки-но розпочався, а в рамках нього вже підтвердили перспективи членства України в НАТО, що також є визнанням проведених реформ.

Говорячи про питання вступу України до Альянсу в майбутньому, він зауважив, що наразі реально йдеться про поглиблену інтеграцію.

"Тому ми зараз вже є країна-аспірант, фактично країна, яка стоїть на порозі членства в НАТО. І для нас дуже важливо тепер забезпечити максимальний консенсус серед усіх країн-членів НАТО щодо нашого членства. І ще дуже важливий аспект. Сьогоднішнє рішення - це ще раз великий удар по планах Кремля не дати Україні рухатися шляхом євроатлантичної інтеграції", - наголосив Єлісєєв. 

Раніше голова місії України при НАТО Вадим Пристайко розповів, що Україна на саміті НАТО проведе обговорення небезпек, що існують на східному фланзі альянсу з боку Росії, відносин України та Організації Північноатлантичного договору й просування Києва до членства у блоці. 

Раніше 11 липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що не очікує, що на саміті Альянсу в Брюсселі буде ухвалене рішення щодо Програми розширених можливостей з Україною.

Саміт НАТО підтвердив євроатлантичні прагнення України, які були підтримані на Бухарестському саміті та на наступних самітах Альянсу.

Президент Петро Порошенко 11–12 липня здійснює візит до Бельгії, де бере участь у заходах саміту НАТО на запрошення генерального секретаря альянсу Єнса Столтенберга.

Читайте також: Аспірант НАТО: що означає новий статус України у відносинах з Альянсом