Саміт НАТО підтвердив євроатлантичні прагнення України, - декларація
Саміт НАТО підтвердив євроатлантичні прагнення України, які були підтримані на Бухарестському саміті та на наступних самітах Альянсу
Про це йдеться у декларації саміту НАТО у Брюсселі, інформує прес-служба Альянсу.
У документі наголошується, що незалежна Україна, яка твердо дотримується принципів демократії, є запорукою євроатлантичної безпеки.
"Ми твердо переконані в тому, що Україна має право самостійно вирішувати власне майбутнє та зовнішньополітичний курс без втручання ззовні. Зважаючи на прагнення України до членства в НАТО, ми дотримуємося наших рішень на Бухарестському саміті та на наступних самітах" - йдеться у декларації.
Учасники саміту підкреслили, що успіх реформ в Україні, зокрема, у боротьбі з корупцією, матиме вирішальне значення для закладання основи для процвітаючої та мирної України.
"Ми усвідомлюємо зацікавленість України у розширенні можливостей в рамках Ініціативи сумісності партнерства. НАТО розглядатиме це з огляду на рішення, прийняті на Уельському та на Варшавському самітах. Ми будемо продовжувати працювати з Україною, спираючись на принципи та цінності, закріплені в Хартії про особливе партнерство між НАТО та Україною" - йдеться у декларації.
Згідно з рішенням Бухарестського саміту НАТО Україна та Грузія "одного дня стануть членами Альянсу".
Читайте також: Аспірант НАТО: що означає новий статус України у відносинах з Альянсом
- Зауважимо, раніше в Альянсі відмовлялися офіційно визнати прагнення України до набуття членства в НАТО. До 9 березня 2018 року на сайті НАТО стверджувалося, що Україна "не має формальних прагнень до членства". Після загострення українсько-угорських відносин зміни цього статусу стало ще складніше добитися.
- Однак пізно ввечері того дня офіційний сайт альянсу оновив сторінку "розширення", додавши Україну до переліку "країн-аспірантів".
- Також був оновлений розділ сайту, присвячений Україні. В нього "заднім числом" додали блок про рішення Верховної Ради від 8 червня щодо членства в НАТО як стратегічної мети України. Досі цей блок був відсутній на сайті Альянсу.
- 11 липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що не очікує, що на саміті Альянсу в Брюсселі буде ухвалене рішення щодо Програми розширених можливостей з Україною.
- Актуальне
- Важливе