live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як і навіщо "чешуться" риби, - дослідження

Нерка (або червоний лосось чи срібна форель) вистрибує з води і пролітає значні відстані не просто так: це спроба позбутися від паразитів, з'ясували біологи

Результати дослідження опубліковані в Journal of Fish Biology.

Ці рибки вистрибують з води на висоту до 30 см і пролітають до метра над поверхнею води, швидко обертаючи хвостовими плавниками. І так до дев'яти разів на день, намагаючись позбутися паразитів.

І дикі, і вирощені  на фермах лососеві риби, в тому числі нерки, страждають від маленьких паразитичних рачків з сімейства Caligidae, які селяться між лусочками і роблять життя "хазяїв" досить некомфортним.

В експерименті риби, заражені паразитами, вистрибували з води на 1 раз частіше, ніж здорові особини. У попередньому дослідженні на цю тему прийшли до висновку про те, що стрибки і прольоти над водою - це спосіб рибок "почесатися". Невідомим залишилося,чи допомагає це позбавлятися від паразитів.

У новому експерименті вчені закрили один акваріум з однією групою риб сіткою так, щоб вони не могли піднятися над поверхнею. Через три дні рачків на рибах перерахували і виявили, що ті риби, які могли стрибати і битися об воду, носили на собі майже на третину менше паразитів.

 Результати дослідження вказують на те, що стрибки дійсно допомагають рибам позбавлятися паразитів, проте у такої поведінки є і темний бік: вистрибуючи з води, риба стає легкою здобиччю птахів і інших хижаків.

Все по темі

новини партнерів

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

20 жовтня, 2018 субота

19 жовтня, 2018 п'ятниця

18 жовтня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати