live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Невакциновані діти не можуть ходити до садка та школи, - МОЗ


фото: sputnik
Невакциновані діти не можуть відвідувати дитячі садочки та школи

Відповідне нагадування органам місцевої влади відправили МОЗ та МОН.

"Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або діти, які мають медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб")", - уточнюють відомства.

Якщо у вашої дитини є протипоказання до щеплення, вона має отримати відповідну довідку у лікаря, коли проходить обов’язковий профілактичний огляд.

Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичногозакладу. 

За таких умов, зазначає МОЗ, колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.

На початку цього року в Україні спалахнула епідемія кору. МОЗ пояснювало, що ця ситуація виникла через низький рівень вакцинації дітей в країні та відсутності колективного імунітету.

До 6 років діти повинні отримати щеплення  проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

"Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення", - додали у МОЗ.

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати