Вчені знайшли найдавніший у світі малюнок. Він схожий на хештег

У печері Бломбос в Південно Африканській республіці група археологів з університету Вітватерсранда виявила, можливо, найдавніший у світі малюнок

 Про це пише Nature.

Печера Бломбос знаходиться на південному узбережжі ПАР приблизно в 300 кілометрах на схід від Кейптауна. Вона стала відома після того, як в ній знайшли артефакти епохи середнього палеоліту, зроблені людьми сучасного типу приблизно 100-70 тисяч років тому.

І там сімдесят три тисячі років тому давня людина підібрала шматок охри і використала його, щоб надряпати щось схоже на сучасний хештег на каменюці. На думку дослідників, які знайшли шмат каменюки ще в 2011 році, люди сучасного типу навмисно намалювали лінії і вони були частиною більшого за розміром і більш складного малюнка.

Археологи також вважають, що зображення створене за допомогою шматочка охри товщиною 1-3 мм, а сам мінерал був частиною жорна, за допомогою якого 77-73 тис. років тому виготовляли охряний порошок.

На думку вчених, різке завершення ліній по краях каменю свідчило про те, що розмір малюнка був більше, і, можливо, складніше, але інші частини сілкріта (мінерал) не збереглися. 

Раніше вважалося, що люди сучасного типу почали малювати набагато пізніше, близько 42 тисяч років тому. Наскальні малюнки цього часу були знайдені в печерах поблизу міста Марос на індонезійському острові Сулавесі. Попередні найдавніші малюнки, які ймовірно були зроблені неандертальцями, були знайдені в печерах в Іспанії. Їх вік - близько 66 тисяч років.