live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Археологи знайшли місце, де давні єгиптяни муміфікували своїх загиблих

У єгипетському пустельному некрополі Саккари виявили невідомий раніше поховальний комплекс

Як пише Science Alert, знахідка - це "майстерня муміфікації", де священики готували тіла загиблих до поховання. 

Під валом археологи знайшли ряд поховальних камер з трьома дерев'яними трунами, вапняковим саркофагом і мумією, а також традиційними "предметами для загробного життя".

Одна з мумій була вбрана в маску з позолоченого срібла, окуляри з кальцитом, обсидіаном та чорним каменем. Маску такого типу не знаходили з 1939 року.

"Знаходження цієї маски можна було б назвати сенсацією", - сказав археолог Рамадан Бадрі Хуссейн з університету Тюбінгена та голова німецько-єгипетської команди, яка зробила це відкриття.

"До цих пір збереглося дуже мало масок з дорогоцінного металу, тому що могили більшість могил розграбували ще в давнину".

Команда зуміла з'ясувати особистість чоловіка в масці - він був другим жрецем матері-богині Мут і священиком богині Ніут-Шауз, змійовою формою Мута. Він жив і помер під час 26-ї династії в період з 664 до 404 року до н.е.

Проте розмальована штукатурка, де було написане ім'я, не збереглася цілісно: цілий шматок був відсутнім. Команда змогла лише переконатися, що ім'я священика містить ім'я богині-творця Ніті .

Комплекс, де працювали археологи, складався з кількох могильних валів. Над одним з них вони знайшли залишки будівлі, зведеної з бруківки та вапнякових блоків. Це, як з'ясувалося, було місцем, де священики муміфікували тіла перед похованням.

Одна з поховальних камер

Вона містила два великі басейни з рампою між ними, оточені стічними мулковими стінками, які, ймовірно, використовувалися для двох цілей: сушити тіла, використовуючи сольові консерванти, і готувати лляні пов'язки для обгортання.

Горщики, знайдені в своєрідному підвалі, містять вимірювальні чашки, і миски,з найменуваннями масел, що використовували в процесі бальзамування. "Ми стоїмо перед золотою медаллю інформації", - заявив Хуссейн на прес-конференції .

"Це настільки ж важливо, як і велично. У нас є масла та чашки для вимірювання - всі вони мають найменування. З цього ми можемо знайти хімічний склад масел і дізнатись, що вони собою являли".

поховальні канонічні банки 700Горщики з поховальних камер.

Поряд з похованнями археологи виявили алебастрові  банки , які древні єгиптяни використовували для зберігання органів покійного, що вилучалися під час процесу муміфікації.

Команда використовувала найсучаснішу фотограмметрію та 3D-лазерне сканування, щоб задокументувати форму валу.Вони також створюють 3D-лазерні сканери всіх артефактів, які вони знаходять.

Тим часом, подальші розкопки, як очікується, дадуть ще більш захоплюючі відкриття.

новини партнерів

‡агрузка...

16 жовтня, 2019 середа

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати