live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Археологи знайшли місце, де давні єгиптяни муміфікували своїх загиблих

У єгипетському пустельному некрополі Саккари виявили невідомий раніше поховальний комплекс

Як пише Science Alert, знахідка - це "майстерня муміфікації", де священики готували тіла загиблих до поховання. 

Під валом археологи знайшли ряд поховальних камер з трьома дерев'яними трунами, вапняковим саркофагом і мумією, а також традиційними "предметами для загробного життя".

Одна з мумій була вбрана в маску з позолоченого срібла, окуляри з кальцитом, обсидіаном та чорним каменем. Маску такого типу не знаходили з 1939 року.

"Знаходження цієї маски можна було б назвати сенсацією", - сказав археолог Рамадан Бадрі Хуссейн з університету Тюбінгена та голова німецько-єгипетської команди, яка зробила це відкриття.

"До цих пір збереглося дуже мало масок з дорогоцінного металу, тому що могили більшість могил розграбували ще в давнину".

Команда зуміла з'ясувати особистість чоловіка в масці - він був другим жрецем матері-богині Мут і священиком богині Ніут-Шауз, змійовою формою Мута. Він жив і помер під час 26-ї династії в період з 664 до 404 року до н.е.

Проте розмальована штукатурка, де було написане ім'я, не збереглася цілісно: цілий шматок був відсутнім. Команда змогла лише переконатися, що ім'я священика містить ім'я богині-творця Ніті .

Комплекс, де працювали археологи, складався з кількох могильних валів. Над одним з них вони знайшли залишки будівлі, зведеної з бруківки та вапнякових блоків. Це, як з'ясувалося, було місцем, де священики муміфікували тіла перед похованням.

Одна з поховальних камер

Вона містила два великі басейни з рампою між ними, оточені стічними мулковими стінками, які, ймовірно, використовувалися для двох цілей: сушити тіла, використовуючи сольові консерванти, і готувати лляні пов'язки для обгортання.

Горщики, знайдені в своєрідному підвалі, містять вимірювальні чашки, і миски,з найменуваннями масел, що використовували в процесі бальзамування. "Ми стоїмо перед золотою медаллю інформації", - заявив Хуссейн на прес-конференції .

"Це настільки ж важливо, як і велично. У нас є масла та чашки для вимірювання - всі вони мають найменування. З цього ми можемо знайти хімічний склад масел і дізнатись, що вони собою являли".

поховальні канонічні банки 700Горщики з поховальних камер.

Поряд з похованнями археологи виявили алебастрові  банки , які древні єгиптяни використовували для зберігання органів покійного, що вилучалися під час процесу муміфікації.

Команда використовувала найсучаснішу фотограмметрію та 3D-лазерне сканування, щоб задокументувати форму валу.Вони також створюють 3D-лазерні сканери всіх артефактів, які вони знаходять.

Тим часом, подальші розкопки, як очікується, дадуть ще більш захоплюючі відкриття.

новини партнерів

7 грудня, 2019 субота

7 грудня, 2019 субота

6 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати