//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЮНЕСКО отримає "досьє" на Одесу

Посадовці з Одеської міськради та Міністерства культури, а також фахівці в галузі історії, будівництва та архітектури закінчили роботу над "одеським досьє" для ЮНЕСКО

Про це вони розповіли 14 грудня 2018 року на прес-конференції в стінах "нової мерії" на Косівській, передає Пушкинская.net.

Як розповіла координатор розробки номінаційного досьє та директор підприємства "Інститут культурної спадщини" Ганна Звіряка, дорога у списки ЮНЕСКО складається з двох етапів. Спочатку подають документи на включення до попереднього списку всесвітньої спадщини, а вже потім, якщо перший етап пройшов успішно, номінаційне досьє готують до основного списку.

До попереднього списку одеський об'єкт номінування, а це "історичний центр портового міста Одеса", потрапив ще 2009 році. Досьє ж почали готувати в 2014. За ті роки, які минули з цього моменту, фахівці займалися визначенням чітких меж об'єкта, досліджували чинники, що впливають на збереження пам'яток, описували його цінність і цілісність, встановлювали межі буферної зони і, нарешті, безпосередньо обстежили самі будівлі в межах об'єкта номінування.

Сам об'єкт номінування обмежений вулицями Преображенською, Грецькою, Приморською та Польським узвозом. Межі буферної зони навколо нього обмежені Лідерсковським бульваром, Успенською, Новосельського - до району Херсонської узвозу, Приморської і територією порту. Пам'яток культурної спадщини на території об'єкта 196, причому 30 з них мають національний статус і 166 - місцевий. Серед них не тлише творіння архітекторів, але і пам'ятки історії, археології, монументального і садово-паркового мистецтва.

Що стосується стану пам'яток, то в гарному стані, за версією укладачів досьє, знаходяться 24 об'єкти, ще 75 в задовільному, а 50 об'єктів знаходяться в незадовільному або близькому до старого стану.

Наведено й перелік сучасних будівель, які дисонують з навколишнем історичним ансамблем.

Незважаючи на заяви про закінчення робіт, шлях у номінаційного досьє Одеси ще доволі тривалий.

За словами Іванни Заставнюк, що відповідає в Мінкульті за формування державної політики в галузі культурної спадщини, тепер досьє має потрапити до них, тобто в Міністерство культури. Там його розгляне науково-методична комісія, можливо внесе правки. Далі документи скерують до Міністерства закордонних справ для вивчення комісією з ЮНЕСКО. Тільки після цього, ймовірно вже 2020-2021 році, вважає директор управління з охорони об'єктів культурної спадщини Одеської мерії Павло Остапенко, досьє зможе потрапити у штаб-квартиру ЮНЕСКО, що в Парижі.

Як відреагують в ЮНЕСКО, якщо за ці роки в історичному центрі Одеси вирішать побудувати щось нове або зруйнувати старе, Остапенко відповів, що це не має ключового значення. 

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

21 травня, 2019 вівторок

21 травня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати