live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Румунська церква назвала умови визнання Православної церкви України

Румунська Праволавна Церква може визнати ПЦУ в обмін на гарантії прав і свобод румуномовних церковних громад на Буковині, які зараз перебувають у віданні УПЦ (МП)

Відповідне рішення Синоду повідомила прес-служба Румунської патріархії.

"Для прийняття конкретного і правильного рішення на найближчій сесії Синоду пріоритет буде віддано тому, що в Україні нараховується 127 румунських православних парафій, особливо у районі Північної Буковини, у віданні Української Православної Церкви Московського Патріархату", - йдеться у повідомленні.

У Румунії заявили, що необхідно провести реальні консультації з румунськими православними, які стурбовані збереженням своєї етнічної та мовної ідентичності.

Вони хочуть отримати письмові запевнення від церковних і держорганів України в тому, що етнічну і мовну ідентичність румунів будуть поважати. А також вони хочуть, аби румунські православні могли об'єднатися в румунський православний вікаріат у складі ПЦУ і розвивати духовні стосунки з Румунським Патріархатом.

Румунська церква нагадала, що український православний вікаріат діє в Румунії з 1990 року.

  • Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі у Софії Київській утворено нову Українську православну церкву.
  • Конфесію очолив 39-річний митрополит Епіфаній з Київського патріархату.
  • Для отримання Томосу офіційна делегація України на чолі з президентом Петром Порошенком та головою Верховною Ради Андрієм парубієм 5-6 січня здійснила робочий візит до Стамбулу (Туреччина). 
  • Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня 2019 року підписав Томос про автокефалію об’єднаної Православної церкви України.
  • За словами президента України Петра Порошенка, до Православної церкви України приєднались 320 парафій.

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

11 грудня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати