Нову Українську православну церкву очолив митрополит Епіфаній з Київського патріархату
Нову релігійну конфесію, яку започаткували три гілки православного християнства України, очолив представник Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) - митрополит Епіфаній
Про це у суботу, 15 грудня 2018 року, на Об'єднавчому соборі, що відбувся у Софійському соборі (Київ) домовилися представники УПЦ Київського і Московського патріархатів, а також Української автокефальної православної церкви, повідомляє Еспресо.TV.
Таємне голосування за предстоятеля проходило у два тури. Перший тур - рейтингове голосування. У другий тур вийшли троє кандидатів, що набрали найбільше голосів учасників Собору.
Дане рішення підтримали присутні на Соборі екзархи вселенського патріарха Варфоломія в Україні архієпископ Памфильский Данило і єпископ Едмонтонський Іларіон.
Читайте також: У пошуках втраченої єдності. Навіщо потрібна українська помісна церква
Перед цим також стало відомо про те, що на Об'єднавчому соборі у Софії Київській утворено нову Українську православну церкву.
На ці новини сьогодні очікували десятки тисяч людей з усіх областей України, що з самого ранку зібралися на Софійській площі.
Біля 11.30 з ними поспілкувався президент Петро Порошенко, який прямував на Собор в статусі поважного гостя. Він подякував присутнім за їхню підтримку учасників роботи Собору й закликав їх молитися "щоби Українська церква сьогодні відбулася і була створена".
Читайте також: Всі говорять про томос, але що це означає
Тепер новостворена українська помісна церква зможе отримати Томос - документ від Константинополя про релігійну автономію від Російської православної церкви (РПЦ).
Читайте також: Найбільші православні святині України, які захопив Московський патріархат
Релігієзнавці та політологи порівнюють історичне значення утворення оновленої Церкви з проголошенням державної Незалежності України 24 серпня 1991 року.
Довідка
До Собору долучилися 40 архієреїв з УПЦ КП, біля 10 - від УАПЦ. Від УПЦ МП були присутні окремі представники єпископату, кліру та мирян. Спершу йшлося про 10 архієреїв Московського патріархату, але ЗМІ повідомили про реєстрацію лише двох із них. Окрім того, напередодні з'явилися погрози на їхню адресу, а нардеп Вадим Новинський зі своєї охороною вивіз із Києва митрополита Агапіта, котрий прибув для участі у Соборі.
Вселенський патріарх Варфоломій наполіг на тому, щоб нинішні предстоятелі УПЦ (КП) - Філарет та УАПЦ - Макарій не висували своїх кандидатур на очільника нової об’єднаної церкви. Кандидатом від Київського патріархату став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.
- Своєю чергою керівник Російської православної церкви (РПЦ), патріарх Московський Кирило (Гундяєв) вважає неприпустимим надання незалежності українській православній церкві. За його словами, вона "служитиме Дияволу".
- Актуальне
- Важливе