live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Абелівську премію вперше в історії присудили жінці

Норвезька академія наук оголосила лауреата Абелівської премії 2019 року. Їм вперше стала жінка - американський математик Карен Уленбек (Karen Uhlenbeck)

Як пише New Scientist, премія присуджена їй "за піонерські досягнення в геометричних диференціальних рівняннях в приватних похідних, калібрувальній теорії поля і інтегрованих системах і за фундаментальний вплив її робіт на математичний аналіз, геометрію та математичну фізику".

Абелівську премію часто називають "Нобелівською премією з математики". На відміну від, наприклад, Філдсовської медалі вона вручається щороку з 2003 року. Розмір премії - шість мільйонів крон. У 2018 році премію отримав канадський математик Роберт Ленглендс.

"Карен Уленбек отримує Абелівську премію 2019 року за свої фундаментальні роботи по геометричному аналізу і калібрувальній теорії поля, які докорінно змінили математичний ландшафт. Її теорії зробили революцію в нашому розумінні мінімальних поверхонь, наприклад, тих, що утворюють мильні бульбашки, і більш загальних проблем мінімізації високої розмірності", - сказав голова Абелівська комітету Ганс Мюнт-Каас.

Уленбек, яка народилася в 1942 році, вчилася в університеті штату Мічиган, Нью-Йоркському університеті і Брандейскому університеті в штаті Массачусетс. Їй довелося попрацювати в Массачусетському технологічному інституті, Каліфорнійському університеті в Берклі та Університеті штату Іллінойс. Зараз вона працює в Університеті штату Техас в Остіні і в Прінстонському університеті.

Оргкомітет премії відзначає, що Уленбек, крім іншого, стала другою жінкою в історії після Еммі Нетер, яка виступила з пленарною доповіддю на Міжнародному конгресі математиків в Кіото в 1990 році. Уленбек активно займається просуванням молодих математиків і виступає за гендерну рівність в математиці і науці в цілому.

новини партнерів

24 листопада, 2020 вівторок

24 листопада, 2020 вівторок

23 листопада, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати