live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Луценко сходив на допит у НАБУ через справу майданівця Бубенчика

Генеральний прокурор сходив на допит до Національного антикорупційного бюро у зв’язку з передачею ним резонансної справи проти учасника Євромайдану Івана Бубенчика іншому складу прокурорів

Відповідне відео оприлюднила ГПУ.

Луценко зазначив, що його завданням було забезпечити ефективне ведення слідства. "В разі неефективного ведення слідства згідно зі статтею 37 КПК, генпрокурор має право змінити групу прокурорів, чим я і скористався", - пояснив генпрокурор.

Луценко також зауважив, що існує закон України про амністію учасників мирних зібрань на Майдані, який забороняє слідчим та прокурорам проводити розслідування та висувати обвинувачення учасникам мирних зібрань на майдані. 

"Адвокати "беркутів" та Януковича просто хочуть нагадати про себе. Не знаю, що на них вплинуло, літня спека чи похолодання, але розглядаю сьогоднішнє їхнє шоу виключно в їхній заробітчанській площині. З юридичної точки зору, будь-який керівник, зокрема і генпрокурор має беззаперечне право формувати групи прокурорів. Я це робив і буду робити, щоб слідство було об'єктивне, неупереджене, ефективне. І жодним чином ті, хто захистив нашу країну на майдані, не отримував надуманих у кремлі та прокремлівськими силами обвинувачень", - додав він.

Разом з тим, генпрокурор зазначив, має попередження про нерозголошення даних досудового слідства, відтак точно цитувати запитання допиту і відповіді не має права.

"Але в цілому, ця справа не має жодного юридичного значення", - наголосив він.

Він уточнив, що змінив прокурорів у справі через "неефективність слідства".

"Генпрокурор будь-яких років незалежності України, власне і до того, і в будь-якій країні, має право міняти групу прокурорів. Порядок визначення ефективності/неефективності чинним законодавством не визначається", - підкреслив він.

 

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати