live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Уряд дозволив приватним компаніям користуватися коліями Укрзалізниці


фото: currenttime
Кабінет міністрів схвалив постанову "Про реалізацію пілотного проєкту щодо допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування"

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій за підсумками засідання уряду, передає пресслужба міністерства.

Мінінфраструктури визначатиме умови проведення пілотного проєкту, ділянки залізничної інфраструктури загального користування та учасників пілотного проєкту.

"Допуск приватної тяги до роботи дозволить частково вирішити питання дефіциту тягового рухомого складу "Укрзалізниці" та протестувати функціонування ринку залізничних перевезень в умовах роботи декількох залізничних перевізників", – зазначив міністр.

"Також це дозволить відпрацювати технічні та технологічні особливості реалізації доступу до залізничної інфраструктури, дослідити питання організації безпеки руху при експлуатації приватних поїзних формувань на залізничній мережі загального користування", – зазначив Криклій.

За його словами, Мінінфраструктури вже має пропозиції від компаній на участь в пілотному проєкті, представники бізнесу висловили готовність закупити необхідний рухомий склад і провести навчання машиністів.

Криклій додав, що крім вирішення проблеми нестачі тягового рухомого складу, участь в пілотному проєкті дозволить потенційним майбутнім приватним перевізникам протестувати готовність компаній до відкриття ринку залізничних перевезень.

Очікується, що результати пілотного проєкту будуть враховані при розробці підзаконних актів для імплементації положень нового закону "Про залізничний транспорт України".

За даними Мінінфраструктури, дефіцит магістральних тепловозів і електровозів "Укрзалізниці", яка зараз є монополістом на цьому ринку, призводить до нездатності задоволення потреб у вантажних перевезеннях, що в свою чергу негативно впливає на конкурентоспроможність вітчизняних підприємств, а також на всю економіку України.

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати