live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У податковій сказали, що чекає на ФОП через несплату ЄСВ


фото: 5.ua
Державна податкова служба оприлюднила роз’яснення до Податкового кодексу щодо заборгованості фізичних осіб-підприємців зі сплати єдиного соціального внеску

Про це йдеться у статті офіційного видання Державної фіскальної служби.

Згідно з нею, заборгованість зі сплати ЄСВ не стане причиною переведення зі спрощеної системи оподаткування (яка передбачає сплату лише одного податку та збору та не передбачає ведення складної бухгалтерської звітності) на загальну (яка передбачає складну систему звітності та сплату багатьох податків).

Фактична відсутність покарання за несплату ЄСВ можлива через трактування цього платежу: на відміну від єдиного податку, який сплачують ФОПи, ЄСВ є внеском, тобто на нього не поширюється поняття “податковий борг”.

“Тобто борг із сплати ЄСВ не є податковим боргом і не є підставою для виключення такого платника з реєстру платників єдиного податку. Але розстрочення та відстрочення сум заборгованості із ЄСВ не передбачено, заборгованість не підлягає списанню”, - повідомили у податковій.

Зазначимо, що ФОПам потрібно було сплатити ЄСВ за останній квартал 2019 року до 17 січня. У разі несвоєчасної сплати виникає борг.

Нагадаємо, 16 січня Рада ухвалила закон, яким підняла ліміти максимально допустимого доходу за рік, який можуть мати ФОПи. Так, нові ліміти складуть :

  • для 1 групи ФОП 1 млн грн (замість 300 тис.грн);
  • для 2 групи ФОП 5 млн грн (замість 1,5 млн грн);
  • для 3 групи ФОП 7 млн грн (замість 5 млн грн).

Єдиний соціальний внесок — це платіж, який сплачується до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Підприємці та самозайняті особи сплачують цей платіж із мінімальної зарплати за себе. За найманих осіб такий платіж сплачує роботодавець. Його розмір складає 22% від фонду оплати праці працівника.

новини партнерів

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати