Макрон прийняв запрошення Путіна відвідати його "з повноформатним візитом"
Президент Франції Емманюель Макрон має намір відвідати Росію найближчим часом
Про це він написав у суботу, 27 червня 2020 року, в твіттері на наступній день після відеоконференції зі своїм російським колегою Володимиром Путіним, передає Еспресо.TV з посиланням на RFI.
"Діалог довіри, розпочатий з президентом Путіним в Брегансон, триває. Безпека в Європі, регіональні конфлікти, клімат, в тому числі танення вічної мерзлоти в Арктиці. Ми рухаємося вперед, і я скоро приїду до Росії", - йдеться в повідомленні керівника Єлисейського палацу.
Le dialogue de confiance initié avec le Président Poutine à Brégançon se poursuit. Sécurité en Europe, conflits régionaux, climat dont la fonte du permafrost en Arctique. Nous avançons et je me rendrai prochainement en Russie. pic.twitter.com/CHRZDrqR6E
— Emmanuel Macron (@EmmanuelMacron) June 27, 2020
Дату поїздки в адміністрації французького президента наразі не називають. Раніше повідомлялося, що Макрон може відвідати Росію до кінця року, в залежності від епідеміологічної ситуації.
Напередодні Макрон і Путін провели перемовини по відеозв'язку, в яких обговорювалася підготовка зустрічі п'яти лідерів країн - постійних членів Радбезу ООН, врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, а також ситуація в Лівії та Сирії. За підсумками розмови Путін запросив Макрона відвідати Росію "з повноформатним візитом".
Довідка
Наразі Москва та Париж мають низку спільних проектів в Африці, зокрема, у Лівії.
Після повалення режиму Муаммара Каддафі у 2011 році та його вбивства в Лівії почалася боротьба за владу між різними угрупованнями і фракціями. У Триполі за підтримки ООН був створений Уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем. Між тим у Тобруку на сході країни проходять засідання однопалатного парламенту, що вважає себе справжньою владою і не згоден з політикою Сараджа.
Його суперником є колишній побратим Каддафі, генерал Халіфа Хафтар, котрий намагається захопити Триполі з квітня 2019 року. Наприкінці лютого цього року сторони домовилися про режим припинення вогню, але потім бойові дії відновилися.
За відкритими даними, сили Хафтара підтримують Франція, Росія, Саудівська Аравія, ОАЕ та Єгипет.
На боці уряду в Тріполі, у свою чергу, виступають Італія, Туреччина та Катар.
Присутність "вагнерівців" у Лівії підтверджують експерти ООН.
Як зазначають оглядачі, росіяни де-факто виконують там "брудну" роботу в інтересах урядів Франції та РФ, а також французьких і російських паливних компаній, тоді як Італії суттєво допомагають сили Ердогана, зокрема, за допомогою ударних безпілотників.
На думку сирійського експерта Абу-Ібрагіма, яку він висловив в етері Еспресо.TV, на громадянську війну в Лівії слід дивитися крізь призму перспектив розробки тамтешніх покладів природного газу.
Окрім того, слід наголосити, у Парижі мешкає родина речника Кремля Дмитра Пєскова, а на популярному французькому морському курорті Біаріц розташовані вілли першої дружини Путіна Людмили (зараз - Людмили Очеретяної) та його доньки Катерини Тихонової.
- Як заявила своєю чергою федеральна канцлерка НІмеччини Ангела Меркель, Європі слід готуватися до світу без лідерства США, а з Росією слід домовлятися щодо Лівії й Сирії.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе