ВВП України за п'ять місяців скоротився на 6%, - Мінекономіки


фото: ukrinform
За даними Мінекономіки, валовий внутрішній продукт України в січні-травні 2020 року скоротився на 5,9%.

Про це йдеться в огляді економічної активності за травень 2020 року, опублікованому на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

"За підсумками січня-травня 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва становило 7,3% (падіння на 6,7% у січні-квітні 2020 р.) та відповідно скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9%", - йдеться в огляді.

Разом із тим, в огляді зазначається, що у травні результати більшості видів економічної діяльності продемонстрували уповільнення темпів падіння на тлі пом'якшення карантинних обмежень. Зокрема, йдеться про відновлення діяльності більшості торговельно-розважальних центрів, інших закладів торговельного і побутового обслуговування населення, продовольчих ринків, часткового відновлення пасажирських перевезень автомобільним транспортом у міському, приміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні, а також роботи метрополітену.

У міністерстві зазначили, що це виражається в поліпшенні індексу очікувань ділової активності порівняно з попереднім місяцем.

Водночас, в огляді йдеться, що негативний вплив розповсюдження у світі COVID-19 (через тимчасове зменшення загальної економічної активності у світі, інвестиційної паузи, у тому числі, з боку іноземних інвесторів) і дія стримуючих факторів, що склалися у попередніх періодах, стримували розвиток більшості видів економічної діяльності.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати