В Одесі хочуть встановити пам'ятник Лесі Українці


фото: ukrainianpeople.us
До 150-ліття видатної української поетеси Лесі Українки на Приморському бульварі Одеси має бути встановлено її скульптуру

З відповідною пропозицією виступає місцева громадськість та інтелігенція. Про це йдеться в останньому випуску газети Чорноморські новини, єдиної україномовної газети Одещини, передає Еспресо.TV.

"Ініціятивна група - а це представники творчих організацій, краєзнавці, історики - вважає, що найкращим місцем для пам’ятника Лесі Українці є Приморський бульвар. З такою пропозицією і звертається до міського самоврядування. Тут завше багато людей, передовсім гостей міста, крім усього, це ще й об’єкт туристичного показу. Звідси відкривається гарна панорама порту, з якого Леся Українка вирушала морем на лікування; неподалік, на вулиці Гоголя, - одна з локацій - будинок, де вона зупинялася і проживала деякий час", - зазначає "Чорноморка".

Читайте такожНароджена у вишиванці! Славні українки всіх часів, яких знає весь світ

Як стверджує видання, Одеса давно потребує цього пам’ятника.

"Загальновідомо - і про це немало написано, є навіть телефільм, що Леся Українка багато разів бувала в нашому місті. А тут якраз наспіла дата: у лютому наступного, 2021-го, року святкуватимемо 150-ліття славетної української письменниці.

Про відзначення цієї дати Верховна Рада України ще 8 лютого 2018-го ухвалила відповідну постанову. Багато про що йдеться у ній, і ще не відомо, чи все прописане у документі буде виконане. Утім, постанова залишає можливість і для місцевих пропозицій. І цілком природно, що така ініціятива народилася в Одесі - місті, з яким тісно пов’язаний життєпис Лесі Українки", - наголошується у статті.

  • Нагадаємо, навесні 2017 року вандали викрали бронзові елементи з пам'ятника поетеси на столичному Байковому цвинтарі.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати