В Німеччині пропонують змінити стратегію протидії COVID-19

Вірусолог Гендрік Штрек
Німецький вірусолог, директор Інституту вірусології та досліджень ВІЛ медичного факультету Боннського університету Гендрік Штрек ініціює дебати щодо обсягу і тривалості запроваджуваних владою обмежень задля протидії поширенню коронавірусу

Про це він розповів в інтерв'ю Welt am Sonntag, опублікованому у неділю, 13 вересня 2020 року, передає Еспресо.TV з посиланням на DW.

"Оцінюючи ситуацію, не можна обмежуватись винятково даними щодо кількості заражень", - пояснив професор Штрек.

Він звернув увагу, що в Німеччині та Європі суттєво збільшується число людей, яких тестують на коронавірус, і "водночас практично не спостерігається збільшення числа летальних випадків".

Штрек наголосив, що поширення інфекцій треба блокувати. Але статистичні дані щодо їх поширення можна інтерпретувати по-іншому.

"З точки зору суспільного розвитку, інфекції, за якими не виявляються симптоми, не обов'язково є негативними. Чим більше людей заражаються та не розвивають симптомів, тим більше - принаймні тимчасово - набувають імунітет. І вони тим самим більше не сприяють пандемічним подіям", - пояснив свою точку зору професор.

Штрек звернув увагу, що ніхто - ані політики, ані вірусологи, ані епідеміологи - не знають однозначно правильного шляху протидії пандемії.

"Ми можемо лише випробовувати, і нам треба дозволити собі робити помилки", - сказав Штрек.

Ще у квітні Штрек застерігав від сподівань на швидку появу вакцини проти коронавірусу.

"Будь-які передбачення про те, що у нас буде вакцина, несерйозні, тому що ми цього не знаємо напевно. Є багато збудників та вірусів, вакцини проти яких ми шукаємо роками, і їх досі немає", - казав він 24 квітня.

Як приклад він навів такі віруси як ВІЛ і гепатит C, а також збудників малярії та сифілісу. Саме тоді він також переконував, що чим краще вдаватиметься стримувати поширення коронавірусу в межах, що дозволяють медичним установам допомагати всім пацієнтам, тим довше в суспільстві буде вироблятися колективний імунітет. Штрек припускав, що на це можуть піти роки.

Штрек, який консультує владу федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія, також виступав проти суворих карантинних обемежень, але зі збереженням вимог до дотримання гігієни та соціальної дистанції. На початку травня група вірусологів під керівництвом Штрека оприлюднила результати дослідження, за яким реальна кількість інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 в Німеччині могла становити щонайменше 1,8 мільйона осіб, що було у понад десять разів більше, ніж виявлений на основі тестування офіційний показник.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

17 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати