Зарплати в "Нафтогазі" піднімуть на 56-85%

Уряд затвердив фінанасовий план НАК "Нафтогаз України", що передбачає зростання фонду оплати праці майже вдвічі

Кабінет Міністрів України на засіданні 23 грудня затвердив фінансовий план НАК "Нафтогаз України" на 2020 рік із чистим прибутком 11,489 млрд грн і чистим доходом 112,023 млрд грн. Виплати на користь держави складуть 58,113 млрд гривень.

Міністр фінансів Сергій Марченко утримався від підтримки документа через численні зауваження від Мінфіну.

За його словами, передбачений у документі чистий прибуток 11,5 млрд грн не узгоджується з отриманим "Нафтогазом України" чистим збитком за дев'ять місяців 2020 року в розмірі 18,7 млрд грн. Нагадаємо, що чистий консолідований збиток групи "Нафтогаз" за січень-вересень 2020 року становив 17,034 млрд грн порівняно з чистим прибутком 21,31 млрд грн за аналогічний період минулого року.

Міністр фінансів також зазначив, що компанія не виконує показників із видобутку газу, затверджених раніше урядовою програмою. Та не подано стратегію розвитку та інвестиційний план на середньострокову перспективу

Також на думку Мінфіну треба було внести такі корективи:

- переглянути прибуткову і видаткову частину фінансового плану з урахуванням виявлених Державною аудиторською службою порушень у роботі компанії;

- потрібно переглянути витрати на дорахування резерву сумнівних боргів;

- необхідно переглянути фонд оплати праці.

Міністра фінансів повідомив, що фінпланом передбачається збільшення зарплати членів правління на 56%, а зарплати співробітників на 85%.

Однак, урядовий комітет перед засіданням Кабміну погодив документ, відхиливши зауваження Мінфіну, і уряд затвердив проект фінплану.

Нагадаємо, що 13 листопада 2020 року менеджери "Нафтогазу" уклали сумнівну "мирову угоду" між дочірнім підприємством "Нафтогазу" ПАТ “Укртрансгаз”, ЗАТ "Укренергозбут" та двома товками - "Фінансовою компанією Фін-Інвест" і "Профі Газ".

За цією угодою "Укртрансгаз" передав фіктивній фірмі ТОВ "Профі Газ" 305 мільйонів кубометрів державного газу вартістю 2 мільярди гривень. Голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв особисто підписав рішення №418 від 2 листопада 2020 року, згідно з яким 305 млн кубометрів газу передали від "Нафтогазу" до "Укртрансгазу" як позику, саме для подальшого виведення його у власність "Профі Газу".

Журналісти з’ясували, що залучений у схему нинішній вигодонабувач - ТОВ "Профі Газ" - є цілковито фіктивною компанією, в якій статутний капітал становить 2600 грн та за короткий час відбулася низка змін номінальних власників.

Є факти, що дозволяють пов'язувати ТОВ "Профі Газ" з київським бізнесменом Ігорем Вороновим.

З 27 листопада по 10 грудня фірма “Профі газ” продала паливо семи компаніям.