Фурса: Україна найближчим часом не отримає транш від МВФ

Україні найближчим часом не варто очікувати на отримання траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ), адже вона не виконує своїх зобов’язань щодо боротьби із корупцією та реформування судової системи

Таку позицію висловив Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії  Dragon Capital, в ефірі програми "Великий ефір Василя Зими” на телеканалі Еспресо.

"Є дві проблеми, де Україна не виконує чи порушує взяті на себе зобов’язання. Перше — це боротьба з корупцією. І друге — це судова реформа, де також українська влада не виконала взяті зобов’язання і поки видається, що не збирається робити справжню судову реформу, як було прописано у співпраці з МВФ, — сказав Фурса.

За його словами, "найближчим часом ми не отримаємо транш — це просто гарантовано".

Водночас, каже експерт, на даний момент Україна має запас міцності і протягом найближчих півроку не буде конче потребувати співпраці з МВФ.

"І поки петух не клюне, українська влада не активізує жодні реформаторські зусилля”, — прогнозує економіст.

  • Міжнародний валютний фонд у червні поточного року схвалив надання Україні $5 млрд у рамках кредитування за програмою stand-by.
  • Через кілька днів Україна повністю отримала $2,1 млрд першого траншу від МВФ в межах нового меморандуму. Більше траншів не було.
  • Міжнародний валютний фонд у грудні розпочав онлайн-місію щодо перегляду програми співпраці з Україною, повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

 

новини партнерів

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати