Оприлюднено основні ризики вирощування лаванди

В Україні останні роки все більше набуває популярність вирощування лаванди. Кількість лавандових полів збільшується, відповідно зростає ринок пропозиції, що зменшує прибутки фермерів і змушує шукати їх різні шляхи реалізації рослини

Таку думку висловив засновник компанії "Лавандова мануфактура" Олександр Масленко, передає Еспресо.TV.

На його думку, головним ризиком при вирощуванні культури, є те що українські фермери не можуть конкурувати з закордонними, які вирощують лаванду десятиліття.

Читайте також400 євро за 100 грам. Скільки можна заробити на трюфелях

"Основний ризик у тому, що багато країн долучаються до вирощування лаванди. Основна група виробників складається з 4-х країн: Америка, Франція, Австралія та Болгарія. Є також другорядні виробники, зокрема, Сербія, Іспанія, Італія, Греція та Туреччина. Ми вважаємо, що й Україна теж має перспективу стати лідером на ринку лаванди, проте наразі конкурувати важко", - наводить думку Масленка сільськогосподарський портал Куркуль.

Також, з його слів, одним із найбільших ризиків в ефіроолійному напрямі вирощування лаванди є ситуація, коли у липні випадає багато опадів і олія "падає" в корінь.ВУ цьому випадку перед скошуванням рослин олії не буде.


Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb