Передавали в коробці з-під віскі: НАБУ викрило суддів Київського апеляційного суду на хабарі $35 тис.

Національне антикорупційне бюро України викрило чотирьох суддів Київського апеляційного суду на хабарі у 35 тисяч доларів: за гроші вони мали ухвалити "потрібне рішення"

Про це інформує НАБУ. 

Вказано, що НАБУ і САП викрили суддів 29 листопада. За даними слідства, один із суддів Київського апеляційного суду запропонував стороні у справі задовольнити скаргу щодо скасування арешту майна приватного товариства. Для ухвалення такого рішення представник компанії мав заплатити чотирьом суддям 35 тис. доларів.  

"Передача неправомірної вигоди відбулась 28 листопада. 10 тис. дол. США суддя-посередник залишив собі, а 25 тис. дол. США поклав у коробку з-під віскі для подальшої передачі колегам. Вони ж після отримання коштів розділили їх між собою", - йдеться в повідомленні. 

За місцями перебування та проживання суддів детективи провели обшуки: вони вилучили незаконно отримані кошти.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення суддям про підозру за попередньо ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

За інформацією джерел Суспільного у правоохоронних органах йдеться про суддів Юрія Сливу, Віктора Глиняного, Ігоря Паленика та В'ячеслава Дзюбіна. 

У КАС відреагували на викриття їхніх суддів.

"Колектив суддів Київського апеляційного суду, дотримуючись презумпції невинуватості, рішуче засуджує дії суддів, які вчиняють кримінальні правопорушення, негативно ставиться до випадків корупції у суддівській спільноті, не покриває корупцію і не толерує її", - йдеться у повідомленні.

Колектив заявив, що він не обізнаний з обставинами провадження і позбавлений можливості надавати будь-яку правову оцінку підозрі.

"Однак, наголошуємо, що будь-які прояви корупції у судах є неприпустимими, завдають істотної шкоди авторитету правосуддя та мають призводити до невідворотності покарання всіх винних. Суддя повинен бути прикладом неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду. Суддя не має права використовувати своє посадове становище в особистих інтересах чи в інтересах інших осіб та не повинен дозволяти цього іншим", - заявили в суді.

Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.