Підсумки International Sustainability Forum 2023: уряду запропонують стратегію розвитку України на найближчі 20 років

25 вересня, 2023 понедiлок
19:57

20 та 21 вересня 2023 року, в Києві та Гаазі відбувся Міжнародний форум сталого розвитку (ISF2023), який вже третій рік поспіль організовує Асоціація експертів зі сталого розвитку (ASDE)

Форум, метою якого є консолідація експертів, бізнесу та влади України та ЄС задля відновлення та розвитку економіки на принципах сталості, зібрав понад 700 учасників – провідних експертів сталого розвитку, представників виконавчої та законодавчої влади України, бізнес-сектору України та ЄС, громадських організацій та асоціацій, програм ООН, а також дипломатів та журналістів.

Еспресо став інформаційним партнером заходу.

Протягом двох днів International Sustainability Forum 2023 спікери та учасники обговорювали такі теми, як: "Фінансування зеленого відновлення України" "Перехід до зеленої економіки", "Фінансування відновлення агробізнесу в Україні", "Зелене та стійке відновлення міст в Україні" тощо. 

Результатом спільної роботи стало формування фундаментальних засад “Зеленої стратегії України” на наступні 20 років – це стратегія розвитку країни, в основі якої покладені принципи сталості з урахуванням вимог європейської та євроатлантичної інтеграції, міжнародного партнерства, а також теперішніх викликів. Цей практичний план дій, створений на International Sustainability Forum 2023, буде поданий на розгляд уряду.

“Здавалося б що під час війни, численних криз та викликів досить скептично звучить сталий розвиток суспільства. Проте, ключові принципи сталого розвитку мають бути закладені в кожне рішення на всіх рівнях політики держави, – розповідає Аліна Соколенко, Голова ASDE, міжнародна експертка зі сталого фінансування та ідеолог ISF2023. – Екологічні, соціальні та управлінські критерії - це мова інвестицій, яку Україна має враховувати в діалозі з західноєвропейськими партнерами. Тому на Форумі ми поставили за мету розробити практичний механізм, а згодом стратегію розвитку країни на принципах сталості, з залученням всіх ключових стейкхолдерів як всередині країни, так і зовні”.

Щодо викликів та можливостей для зеленого відновлення України

Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України, наголосила на необхідності змін в соціальній сфері: “Успішність держави на цьому шляху залежить від зменшення кількості пільг та соціальних категорій. Оскільки соціальна політика – це не про виплати, це про забезпечення суспільства послугами, чого не вистачає наразі в Україні. Завдяки новим інструментам та механізмам міністерство прагне розвинути ринок послуг для різних категорій споживачів, запроваджуючи цифровізацію сервісів та розвиваючи інклюзивність”.

Олександра Азархіна, заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, розповіла про перспективи та проєкти відновлення України:  “Міністерство відновлення розробило план пріоритизації відновлення інфраструктури. Крім того, важливо знайти інструменти, де українське суспільство є не просто споживачем відбудови, але і прямим співучасником, вбачаючи цінність розвивати країну можливостей для майбутніх поколінь. Сталий розвиток є складним, але важливим питанням для України, особливо коли країна має закривати нагальні базові потреби суспільства під час війни”.

Щодо фінансування зеленого відновлення України

Катерина Рожкова, перша заступниця Голови Національного банку України, наголосила, що відновлення України вже зараз має відбуватися відповідно до ESG-стандартів, адже це значно зекономить ресурси в майбутньому: “Фінансова політика має постійно оновлюватися відповідно до національних змін та міжнародних викликів. Тоді як банківський сектор є посередником в розподілі фінансових ресурсів, в затвердженні бізнес-проєктів звертається особлива увага на дотримання нефінансових стандартів. Світ готовий надавати кошти тим компаніям, які є ментально готовими відповідати   екологічним, соціальним та управлінським принципам, що своєю чергою відкриває багато можливостей”.

Кароліна Брайт, регіональна радниця IFC з питань ESG у Європі, Латинській Америці, Центральному та Близькому Сході та Пакистані, розповіла про особливості впровадження ESG-принципів в діяльності IFC: “Оскільки ці стандарти є критично важливим елементом міжнародної діяльності, банки та фінансові інституції інвестують лише у відповідальні компанії. Зрештою це необхідно для функціонування стійкості міжнародного бізнесу. Компанії мають захищати навколишнє середовище і співробітників, а держава має захищати стійкість бізнесу, це взаємопов'язана система”.

Щодо партнерства з реагування на кризи та програми сталого розвитку в України

Олександр Ярема, державний секретар Кабінету Міністрів України, поділився думкою, що до ефективного діалогу мають бути відкриті як приватний бізнес, так і держава: “Під час повномасштабної війни взаємодія між різними зацікавленими сторонами дала неочікувано швидкі результати, проте важливо розвивати й підтримувати наявний рівень співпраці. Необхідно, щоб на кожному етапі було плідне партнерство, а громадяни були залучені в кооперацію. Через різноманітні ініціативи важливо формувати нову культуру взаємодії й відбудовувати країну за принципом "краще, ніж було".

Олексій Соболєв, заступник міністра економіки України, зазначив: “Міністерство економіки розробляє план щодо зеленого переходу України, але цей план неможливо реалізувати без консолідації зусиль з громадським сектором і бізнесом. Дотримання принципів сталого розвитку сприятиме швидшими темпами відновлення української економіки в поствоєнний період”. 

Яна Коньок, виконавча директорка Асоціації експертів зі сталого розвитку, наголосила на твердженні, що сталий розвиток – це баланс між економічним розвитком, громадським сектором та екологічними показниками. “Завдяки налагодженню взаєморозуміння та співпраці між бізнесом, суспільством і державною владою, ми можемо впроваджувати правильні рішення для ефективного відновлення та модернізації країни”, - додала експертка.

21 вересня International Sustainability Forum 2023 у Гаазі відкрив Олександр Карасевич, Посол України в Королівстві Нідерланди. Другий день був присвячений обговоренню тем впливу глобального зеленого порядку денного та Плану відновлення України, відновлення міст в Україні відповідно до принципів кругової економіки, справедливої енергетичної трансформації, впливу війни на аграрний сектор України та фінансуванню відновлення агробізнесу в Україні.

Щодо впливу глобального порядку денного на План зеленого відновлення України

Дімітрі Гвіндадзе, керівник  відділу кліматичної стратегії та регіонального розвитку, ЄБРР, зазначив, що відновлення України є одним з основних пріоритетів Європейського банку реконструкції та розвитку, як найбільшого інвестора в країну: “ЄБРР в Україні займається сприянням торгівлі, енергетичні та продовольчій безпеці, розвитком інфраструктури, забезпеченням ліквідності муніципалітетів, підтримкою бізнесу та приватного сектору, сприянням реформуванню держави. Зелений перехід важливо здійснити на всіх рівнях від виробництва до оподаткування”.

Ашот Абраамян, голова правління Банку Львів, поділився думкою, що бізнес та приватний сектор відіграє величезну роль на шляху приєднання України до ЄС: “Не лише громади мають нести зміни в країні, а й підприємства також повинні бути провідними учасниками відновлення України. Застосування ЕSG принципів та новітніх технологій значно вплинуть на економічне зростання держави. Важливо також розуміти, що відбудова України потрібна не після закінчення війни, цей процес потрібно активно здійснювати вже зараз”.

Щодо зеленого та стійкого відновлення міст в Україні

Еміль де Севрен Жаке, голова Нідерландсько-української торгової палати, підтвердив, що в Україні малий та середній бізнес формують основу економіки. Їхня ефективна діяльність прямо впливатиме на відновлення держави. Водночас важливо знайти баланс між фінансовою доброчесністю і стимулюванням інвестицій в сталий розвиток, а також посилити співпрацю між європейським та українським бізнесом. Потрібно забезпечити доступ України до капіталу, це виклик, але інвестування в українську економіку матиме довгострокові результати й допоможе побудувати стале і успішне майбутнє.

Щодо фінансування відновлення агробізнесу в Україні

Брем Рейнен, керівник відділу продовольства, сільського господарства та водних ресурсів, Європи, Центральної Азії, Близького Сходу та Північної Африки в FMO - Голландський банк розвитку, повідомив, що з початку війни значно зменшилися потоки приватних інвестицій в сільське господарство України, у зв’язку з посиленням ризиків. Змінити ситуацію допоможуть впровадження інновацій у всіх процесах виробництва та надання державних гарантій для іноземних інвесторів.

Організатор форуму – ASDE, незалежна громадська організація, створена у квітні 2020 року з метою формування культури стійкості в суспільстві через: адвокацію, навчання, міжнародне співробітництво та якісну взаємодію бізнесу та державного сектору. Сайт асоціації: https://asde.com.ua/

 

Читайте також:
Київ
-3°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 36.75
  Купівля 36.75
  Продаж 37.37
 • EUR
  Купівля 39.66
  Продаж 40.6
 • Актуальне
 • Важливе
2023, неділя
10 грудня
12:03
OPINION
Євстратій Зоря
Керівництво московської церкви в Україні принципово не оприлюднює "новий Статут"
11:54
вибори до Держдуми
У Мелітополі окупанти готуються до псевдовиборів: завезли агітаторів і глушать звʼязок
11:10
винищувачі JAS 39 Gripen
Розглядається можливість, що Швеція передасть Україні літаки Gripen, які тестували українські пілоти, - Ігнат
10:58
Ексклюзив
На Авдіївському напрямку окупанти намагаються оточити ЗСУ з трьох напрямків, - майор запасу НГУ Гетьман
10:45
ЗСУ
Окупанти на Таврійському напрямку зменшили кількість штурмів і знову почали залучати авіацію
10:34
Українська ППО
Росіяни використовують ракети-приманки для виснаження української ППО, - ISW
10:30
Напруга у Південнокитайському морі: Філіппіни й Китай звинуватили одне одного у провокаціях
10:12
США Ізраїль
США продадуть Ізраїлю близько 14 тис. танкових снарядів без погодження конгресу, - Reuters
10:02
OPINION
Ростислав Павленко
Росія піде далі
09:14
блекаут, вимкнення світла
Блекаути в Україні через атаки росіян матимуть тимчасовий характер, - Галущенко
08:48
Торнадо у США
У США сильні шторми і торнадо залишили понад 80 тис. людей без світла: щонайменше 6 загиблих
08:41
Інфографіка
втрати окупантів
Десяток бронемашин, 4 танки і 700 військових: що втратила армія РФ за добу війни в Україні
08:23
Окупанти, кримінал, росіяни
Росіяни провели репресивний рейд на Херсонщині: шукали підпілля
08:22
Президент Венесуели Ніколас Мадуро готується до голосування на референдумі щодо прав Венесуели на потенційно багатий нафтою регіон Есекіба в Гайані, Каракас, Венесуела, 30.12.2023
Лідери Венесуели та Гаяни проведуть зустріч на тлі планів щодо анексії територій
08:07
OPINION
Петро Олещук
Історичність рішення саміту ЄС ми усвідомимо згодом, зараз головне - зброя
07:58
КНДР, Північна Корея
США, Японія і Південна Корея запровадили нові спільні ініціативи через загрозу з КНДР
07:39
Ізраїль побудував "маленьку Газу"
ЦАХАЛ назвав кількість вбитих бойовиків ХАМАС у Газі
07:26
російські окупанти
ISW: війська РФ посилюють наступи і намагаються перехопити ініціативу до президентських виборів
01:39
Мікаель Бюден
Головнокомандувач армії Швеції Бюден відвідав українських артилеристів на передовій
00:50
Дональд Трамп
Вибори у США: Трамп випереджає Байдена у президентському рейтингу, - опитування WSJ
00:21
Оновлено
сирена
Росіяни атакували Україну "шахедами"
2023, субота
9 грудня
23:31
Військкомат, Тула
Проукраїнські агенти проникли у військкомат в російській Тулі
22:03
Оновлено
Отруєння
Масове отруєння у Полтаві: у більшості студентів покращився стан, сімох виписали з лікарні
22:00
Зеленський відправився в Аргентину та вперше в історії України зустрівся з прем'єром Кабо-Верде
21:41
Андрій Єрмак
Мережею шириться фейкова заява Єрмака про "мир" з Росією у 2024 році
21:37
Ексклюзив
Telegram
Протидіяти анонімним телеграм-каналам допоможе медіаграмотність, - Юрчишин
20:54
На лівобережжі Херсонщини росіяни перейшли до нової тактики, - DeepState
На лівобережжі Херсонщини росіяни перейшли до нової тактики, - DeepState
20:50
гаубиці РФ у Євпаторії
Партизани показали місце зберігання російських гаубиць у Євпаторії
20:44
Ілля Забарний, "Борнмут", АПЛ
Забарний допоміг "Борнмуту" сенсаційно знищити МЮ в АПЛ
20:37
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 9 грудня: долар та євро йдуть угору
20:20
Ексклюзив
Найближчим часом розпочнеться інтенсифікація боїв біля Вугледара, - "Інформаційний спротив"
20:20
Оновлено
"Шахтар" - "Металіст-1925" 2:0
"Шахтар" переграв "Верес". Результати і розклад 17-го туру УПЛ
20:19
Ексклюзив
Ярослав Юрчишин
Новопризначений голова Комітету з питань свободи слова Юрчишин пояснив, чому телемарафон не є ефективним
20:04
OPINION
Олеся Островська
Український павільйон на Венеційському бієнале знову під загрозою зриву
19:48
Ексклюзив
Віктор Брагінський, Віктор Виговський, Руслан Кандибор
Транспортний колапс: що відомо про закриття 6 станцій синьої гілки метрополітену Києва
19:29
Ексклюзив
Іран Росія
Росія вчиться в Ірану обходити санкції, - сходознавець Якубович
19:28
Морська піхота, ЗСУ, українські військові
Протягом доби на фронті відбулося 45 боєзіткнень, Сили оборони відбили 40 атак ворога на шести напрямках, - Генштаб
19:11
Мая Санду
Кошти від Євросоюзу не дістануться тим громадам Молдови, де на виборах перемогли проросійські сили, - Санду
19:09
Прапор США
Уряд США продав Ізраїлю 14 тисяч танкових снарядів
18:49
ППО збили
ППО збила ракету поблизу Кривого Рогу
Більше новин