![На фото: Меланія та Дональд Трамп На фото: Меланія та Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/318000_319000/318921_GettyImages-1244812622_new_80x50_0.webp)
50 євро
Вона лишає собі 50 євро на місяць для прожиття, а решту відсилає додому. Обмежує себе у всьому, ніколи не буває в музеях, не читає книжок, не подорожує. Ніколи не ходить до кафе чи ресторану. Довкола неї такі самі жінки, які вважають, що живуть ради дітей
Ні, вона не збиралась сидіти в Італії 20 років, думала попрацює рік-два і повернеться. А потім ще рік, ще… Спершу вона приїжджала додому на Різдво чи Великдень, потім не приїхала навіть на похорон матері й весілля доньки, аби не втрачати грошей чи навіть роботи. Врешті здоров’я підупало, їй захотілось вернутися, вона повернулася, але треба ж онуків вивчити. І виявляється, що в особняку, який вибудували за її гроші, не знайшлося для неї кутка. Донька і зять не працюють. Донька "працює" мамою, а зять не може собі знайти роботу з гідною зарплатою. Він не хоче гнути спину за копійки.
Коли вона приїжджає, діти налітають як сарана, чубляться між собою за пачку макаронів, забирають гроші, й щезають і вона знову мусить їхати така сама гола й боса, якою виїхала колись з України. Пенсії в неї нема, бо вона не платить податків у тій Італії, це надто великі гроші.
Чоловік спився (знайшов собі іншу). Сім’я розпалася давно, але жінка знає, що доки в неї шелестять євро в потаємному сховку на тілі, за них можна купити любов дітей та онуків, штучну, ясна річ, імітацію любові. І вона почуває себе берегинею, від якої залежить існування родини. Голос" а як же я?" вона заганяє в найтемніший куток підсвідомості. Вона виконує священний материнський обов’язок, хоча насправді прирікає своїх дітей на вічне утриманство, вони пожирають її життєві соки й енергію як глисти. І помруть від голоду, якщо вона перестане їх годувати. І що скажуть люди? Це її турбує найбільше. Уявні "люди" - це сусіди й колеги-доробкевичі.
Вона могла б на чужині розправити крила, піти на якісь курси, піднятись у соціальному ліфті, але двадцять років робить одну й ту саму роботу – прибирає, доглядає, миє посуд. Бо курси – це дорого, а у неї тільки 50 євро на місяць. Кожна зайва витрата викликає в неї правдиві муки – вона "погана" мама. Вона тут розкошує, а в Україні війна. Ні, вона не приїхала відразу ж після 24 лютого, щоб бути з родиною, але розповідає телефоном як плаче і переживає, і просить втікати. Але донька не хоче руйнувати свою родину, і залишати чоловіка. Та й росла вона як у теплиці все життя, під опікою, нічого не вміє і боїться життєвих труднощів. Вона не хоче, щоб її діти росли без батька, а їй довелося тинятися по чужих кутках. А мама живе в комірці, її працедавці будуть проти приїзду родини. Вони й так ошелешені, як можна утримувати на зарплатню доглядальниці 30-40 літніх дітей з сім’ями і зовсім не дбати про себе. Ви для них залишитесь чужорідним тілом не тому, що витрачаєте на себе не більше 50 євро в місяць, а, тому що не цінуєте свого життя, а отже, не здатні цінувати життя інших.
І не треба в мене кидати камінням за образу заробітчанок. Я змалювала лише класичний образ. Українка в усьому світі вже асоціюється не з національністю, а з професією. Є винятки, але типова картинка одна – довге перебування в чужій країні висушує серце, тобто деформує особистість. Колись у наших психологів та філософів дійдуть руки до цього феномену. А все починалось з бажання – доробитися. Бійтеся своїх бажань. Коли вони суперечать вашій сутності, то їх здійснює диявол, хоч вимолюєте їх у Бога. А Україна, куди ви боїтесь повертатися, така, якою зробили її ваші батьки й ви за ті двадцять чи більше років. Своїми інвестиціями в ремонти, особняки, авто, дорогі весілля, фальшиві дипломи, хабарі ви помножили заздрість, лінивство, безпорадність в суспільстві й так вдареному совком на всю голову. Зміни – не манна, з неба не падають.
Проблема соціального сирітства вже вийшла на загальнодержавний рівень, і вона буде загострюватись, бо до неї додалась війна з нестачею робочої сили. І платять тут не магічними євро та доларами, а гривнями. А після війни нас чекає економічна криза, якій не зарадять ні "мама дасть", ні "тьотка передала", бо криза охопить увесь світ, і заробітчани будуть небажані. Це якщо війна не вихлюпнеться за межі України, а обмежиться тільки її руйнуванням.
- Актуальне
- Важливе
![Румунія, прапор Румунії Румунія, прапор Румунії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305369_GettyImages-1478115586_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332631_trump_reuters_new_80x50_0.webp)
![Вільям Бернс Вільям Бернс](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/280000_281000/280389_William-Burns_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/304000_305000/304468_Screenshot_69_new_80x50_0.webp)